Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mióta fogyózom nagyon alacsony...

Mióta fogyózom nagyon alacsony a pulzusom nyugalmi állapotban 36-38körül van. Egy kávé vagy energiaital után 40-42körül. Edzésen pedig 130-145között. Miért? Miért ilyen alacsony? Egyáltlán baj ez?

Figyelt kérdés
Viszont fogyi előtt is alacsony volt de nem ennyire.
2011. okt. 3. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nagy edzettségi szinten álló embereknek szokott nyugalmi állapotban ilyen alacsony lenni, ha nálad is ez a helyzet, akkor gondolom nem baj:)
2011. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Baj. Azonnal fordulj orvoshoz. A kereszanyámé ötvenvalamennyi volt, és azzal már kórházba utalták, infúzióra.
2011. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%

Első, ez NEM igaz, a sportolóké sem megy 60 alá!!!

A 36-38 iszonyat kevés.

2011. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy idős, vagy fiatal és sportoló emberről van szó, idős korban betegség lehet az oka.

Mindenképpen ki kell vizsgáltatni, de itt egy orvos válaszol hasonló témában:



Kedves Kérdező!


Azt, hogy egyáltalán van-e baj, és ha igen, akkor mekkora, majd a vizsgálatok kiderítik, ezt látatlanban megmondani nem lehet. A pulzus esetében 60/perc alatti értéknél beszélünk bradycardiáról, alacsony pulzusszámról. Ennek alapjaként szolgálhat alulműködő pajzsmirigy, gyógyszermellékhatás, szívizomkárosdás, stb.Egyébként a pulzusszám megítélése mindig egyéni elbírálást igényel, mert pl. sportolóknál gyakran alacsony, és ez semmilyen károsodásra nem utal ilyenkor.

2011. okt. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
23éves nő vagyok. Heti kb 5x-6x intenzíven kardiózok 60percet elliptikus tréneren,ennyi amit "sportolok".
2011. okt. 3. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:

biztos, hogy jól méred? O_o

Ez elég abnormálisan alacsony lenne szerintem, már jóformán nem élnél. Menj orvoshoz és méresd meg vele, a továbbiakat meg majd eldönti ő.

2011. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ugyanez a bajom nekem is. Nyugalmi pulzusom 42-45. Rekordom a 39. Akkor megijedtem nagyon. Ügyeletre betelefonáltunk, de annyit mondtak, hogy igyak sokat, pakoljam fel a lábaimat, és majd menjek orvoshoz. Beutaltak pajzsmirigy hormon vizsgálatra, ami tökéletes lett. Ha diétázom, azonnal előjön, ha nem, akkor ritkábban, de sosem múlik el teljesen. Én sosem sportoltam egyébként rendszeresen. Valami ötlet, tanács????? Így évek múltán...
2018. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia , most hogy vagy ?
2021. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!