Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kávé okozhat alacsony...

A kávé okozhat alacsony vérnyomást?

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés... De miután este megittam kb. 1 deci kávét (nem vagyok nagy kávés) most alacsony a vérnyomásom. (100 az átlagos 120am helyett) Eddig nem emlékszem hogy valaha lett volna ilyen problémám. Komplett hülye vagyok hogy ezt megkérdeztem?

Egyébként 18 éves vagyok.


2011. nov. 24. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Szokták mondani, hogy fiataloknál ellentétesen hat a kávé. A koffein vizelethajtó hatású, és ezáltal lejjebb mehet a vérnyomás is.
2011. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor többé nem iszom ennyi kávét :)

2011. nov. 24. 09:55
 3/10 anonim válasza:
A koffein növeli, nem csökkenti a vérnyomást. Bár ez valószínűleg teljesen irreleváns, mivel tegnap este ittad, a vérnyomásod meg ma délelőtt 10-kor alacsony, elég sok idő eltelt (bár a tegnap este, nem túl pontos meghatározás). Mondjuk nem tudom, hogy aki "nem nagy kávés", az miért iszik este 1 dl kávét... Ha azért, mert tanul egész éjszaka, akkor esetleg EZ, illetve az ebből eredő kimerültség nyomta le a vérnyomásod. Ha a bulit kellett bírni, akkor meg lehet, hogy az alkohol dehidratált, attól alacsony. Mindenesetre, ha ez nem egy tartósan fennálló állapot, akkor nagyon nem kell foglalkozni vele, a 100 Hgmm sys. érték még nem para. Főleg, ha nincs kísérőtünet. Ha meg napokig így marad, akkor háziorvos.
2011. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

A kávé először felviszi a vérnyomást, aztán az könnyen leesik. Sokan ezért álmosodnak el,miután kávét ittak.

Viszont ha este ittad,akkor nem valószínű, hogy most attól alacsony a vérnyomásod.

Egyél egy kis szőlőcukrot, az jót tesz az alacsony vérnyomásnak. Esetleg pár kocka csokit.

2011. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De van tünetem, jó sz*rul érzem magam, elnézést a megfogalmazásért :D Nem is tegnap ittam egyébként, hanem ma hajnalban, mivel tegnap este nyolckor keltem, ha érdekelnek a részletek. Nem buliztam. És azért ittam ennyi kávét, mert eddig bajom nem volt tőle.

Amit az első válaszoló mondott, szerintem az a magyarázat... Csodálkoztam is, hogy miért kell ennyit wc-re mennem (bár összefüggésre nem gondoltam)

2011. nov. 24. 10:25
 6/10 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkodtam, hogy ha a kávé miatt van akkor miért alacsony még mindig. Túlzásnak érzem :D

Pont ettem csokit vagy két órája, még mindig nem jobb sajnos =/

Köszi a válaszokat :)

2011. nov. 24. 10:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Igyál gyümölcsteát. Az aránylag gyorsan helyrerakja a vérkeringést.
2011. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a kávé feldobja--- és leejti a vérnyomást! igen, így lehet utóhatásként alacsonyabb is, mint előtte! Neked a zöldtea lenne ideális: az normalizálja, harmonikusan emeli, ahol alacsony, (de magas vérnyomásúnál nem emeli). És a hatása nem olyan hirtelen, mint a kávénak, hanem hosszantartó. Alacsony vérnyomásúnak a zöldtea jó. Valóságos gyógyhatású és frissít is. (kb 70°C-kell felönteni, 3-4 perc leszűrni. Antioxidáns tartalma révén több szempontból is jó)
2011. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a kávé befolyásolna túlzottan. 18 éves vagy, még fejlődsz. A vérnyomásod, most kezd beállni, és az ha 100 nem baj, évek múlásával úgyis picit magasabb lesz.

22 éves korodra beáll.

2011. nov. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem baromi alacsony a vérnyomásom, és egy időben döntöttem magamba a kávét, hogy jobban legyek. Aztán eljutottam egy olyan szintre, hogy alig bírtam bármit csinálni, mintha „zizgett” volna a testem, de mégsem működtem rendesen.

Nos, ekkor mondta a háziorvosom, hogy ne igyak több kávét, pár hétig lehet, hogy szar lesz, de utána beáll a vérnyomásom – alacsony szintre, de azzal simán lehet működni. Míg a kávé felviszi, aztán „leejti” a vérnyomást (ahogy itt más is írta már), és az ugráló vérnyomástól érzi magát rosszul az ember csak igazán.

Csatlakozom ahhoz, aki a zöld teát ajánlotta, remek cucc, én naponta több csészével iszom, tiszta tőle a fejem, és szuperül vagyok.

2011. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!