Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyaki csigolyameszesedés...

Nyaki csigolyameszesedés kezelése, enyhítése hogyan?

Figyelt kérdés

Anyukámnak már kb. 10 éve nyaki csigolya meszesedése van. Régebben kapott injekciót, járt gyógytornára, elvittük masszázsra. De most, hogy ilyen változékony az idő nincs valami jól, meg úgy általában sem. Szédül, fáj a feje, a nyaka, a háta, a kezeit alig érzi, nehezen emel és fog meg tárgyakat. Tegnap megkért, hogy nyomkodjam meg a hátát, és szörnyen be van dagadva a nyaka alatt, és nagyon kemény is :( 54 éves lesz, szeretném ha még élvezné az életet!!! Sajnos sok stressz éri ez is biztos rátesz, nővérem elköltözött, én meg 20 éves fejjel próbálok könnyíteni az életén, amiben tudok. Mondom neki, hogy menjen orvoshoz, meg hogy kéne valami gyógyszert szednie...de mindig azt mondja, hogy nem telik ilyenre nekünk (ő tartja el kettőnket).

Mit tehetnék? Azon gondolkodom, hogy ha nem akar elmenni a háziorvoshoz, elmegyek én és beszélek vele erről, mert mit ne mondjak a mai dokik nagyon letojják mi van a betegeikkel. Szóval elmennék beszélnék a háziorvossal és esetleg kérnék beutalót reumatológiára, vagy fizikoterápiás szakrendelésre!

Esetleg ha valakinek van ebben tapasztalata megoszthatná velem, hogy mégis mit, hogy csináljunk :( mert nagyon aggódok.


2013. ápr. 2. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig is, amíg eljutsz vele orvosig... vegyetek zselatint és főzzétek meg (egy tasak egyszerre elég) és azt a zselét tegyétek rá ahol a gond van. Ezt több hétig csináljátok. A bőrét utána alaposan kenjétek be egyszerű (baba) krémmel.
2013. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálunk bevált módszer napi masszázs 111 gyógynövényolajjal, pár nap alatt a dudor elkezd oldódni és nyaktornát naponta többször.
2013. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most valami zselés krémmel kenegetem neki, meg ilyen rezgős masszírozóval átmegyek a hátán.
2013. ápr. 2. 21:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az a zselés krém nektek micsoda, a zselatint azért szokták mondani, mert állati csontból van (az igazi zselatin) és be tud épülni a porcba bőrön keresztül nagyon jól szívódik. Hátránya, hogy nagyon lassú folyamat, de az eredmény hosszútávra tartós!
2013. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
háát valami gyógynövényes zselés krém, fájdalomra jó meg gyulladáscsökkentő
2013. ápr. 3. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!