Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kávé nélkül mivel ébredjek fel?

Kávé nélkül mivel ébredjek fel?

Figyelt kérdés
Beteg lettem, az orvod diétát írt elő. Viszont a reggeli napi rutin kávémat is kellene felejtenem. Így azonban nem birok felébredni... olyan vagyok mint akit agyonvertek. Mivel tudnám kiváltani a hatását?

2013. ápr. 8. 08:48
 1/9 A kérdező kommentje:
*orvos
2013. ápr. 8. 08:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Fekete tea.
2013. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, fekete tea, cukor nélkül,vagy édesítővel.
2013. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom. Kevés reményt fűzök bármihez, mert eddig "literszámra" ittam a kávét. Ugyanis a vérnyomásom nagyon alacsony. Úgy érzem belepusztulok majd ebbe a diétába.
2013. ápr. 8. 08:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha reggelente megeszel egy almát, az jobban felpörget, mint a kávé, és nem csak egy pár órára, hanem egész napra. Én kipróbáltam és tényleg.
2013. ápr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2013. ápr. 8. 09:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy ideig ez fog menni, elvonási tünetekként jelentkezik. Aaddig levertebb, fáradékonyabb leszel a szokásosnál, esetleg fejfájás, vagy éjszakai alvászavarok is előfordulhatnak. Idővel (néhány hét) visszaáll majd a normális állapot, a szervezeted újra megtanul majd kávé nélkül élni, és azt, hogy hogyan vegye fel koffein nélkül is az eddig megszokott napi ritmust.
2013. ápr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisüstivel.
2013. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem az a legésszerűbb, ha este amikor fáradt vagy, akkor lefekszel aludni és reggel korán kelsz. Hidd el sokkal könnyebben fog indulni a napod. ezenkívül fogyassz reggelire pl. szalonnát, pörköltet vagy egyéb magas fehérjetartalmú ételt. Ugyanis reggel célszerű olyan táplálékot fogyasztani, amely magas energiatartalmú, de ez az energiatartalom lassan, egyenletesen szabadul fel. ezzel elkerülöd a napközbeni fáradtságérzetet is és hosszú távon jót tesz a közérzetednek is.

Ha szabadidőd engedi, akkor heti 3-szor fél óra valamilyen mozgást is végezz pl. fekvőtámasz, felülés, stb. Meglátod ezek után sokkal jobban indulnak a reggelek, sokkal pörgősebb leszel és a kávét szinte teljesen el fogod felejteni majd.


Remélem hasznos volt az írásom.

2013. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!