Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Erős szívdobogás, izomrángás,...

Erős szívdobogás, izomrángás, remegés minek a tünetei lehetnek?

Figyelt kérdés
Eddig ugyan csak kétszer fordult elő velem, egyik alkalommal arra ébredtem hogy mindenem remeg és erősen vert a szívem, másik alkalommal pedig lefekvéskor jelentkezett és emiatt aludni sem tudtam. Remegtem mintha fáztam volna, rángtak az izmaim főleg combtájékon, félelemérzet, erős szívverés.. Lehet egyszerű idegesség is? Vizsgák előtt állok és nem vagyok az az idegeskedős fajta de jelentkezhet ilyen formában is?

2013. ápr. 10. 02:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pánikroham lehet esetleg. Óvatosan csak.
2013. ápr. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

En szerintem nem panik roham, hanem fiziologiai bajok miatt tortent ez ketszer is veled. Hagy idezzek egy orvost, mert szerintem azzal fugg ossze, h mit eszel, kicsit segitene, ha leirnad h miket eszel egy nap.


"The food you eat can be either the safest and most powerful form of medicine or the slowest form of poison.” Dr. Ann Wigmore


Leforditva: 'Amit megeszel lehet a legbiztonsagosabb es legerosebb gyogyszer vagy a leglassabb mereg'

2013. ápr. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, a stressz tud ilyet okozni, enyhe pánikroham.
2013. ápr. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Este szoktam csak enni mert túlnyomorészt itthon vagyok napközben és nem éhezem meg, nem mozgok sokat itthon..

Ha eszem akkor általában főtt kaját, esetleg valamit amit gyorsan megtudok csinálni, pl melegszendvics, levesek, tojás.. aznap mikor legutoljára előjött konkrétan krumplit ettem meg rántott karfiolt..

2013. ápr. 10. 16:41
 5/12 A kérdező kommentje:
Fentebbhez még hogy néha rendelek pizzát, vagy kínai kaját.. Ezek okozhatják?
2013. ápr. 10. 16:53
 6/12 anonim válasza:
Velem is megtortent...mondjuk en hajtottam magam rendesen, ejjel meloztam, nappal alig aludtam, kozben egyetem. Egyik este befekudtem az agyba, ereztem hogy jobban ver a szivem, bepanikoltam, hogy mi bajom lehet, majd rendesen reszketni kezdtem. Szerencsere egyeb tunet nemnagyon volt, masnao mentem is haziorvoshoz, elkuldtek vervetelre, minden normalis volt, pajzsmirigymukodes rendben, csinaltak EKG-t, semmit sem talaltak rajta. A pszichiater felirt valami enyhe altatot, amitol konnyebben elalszom, mert a tortentek utan aludni nemnagyon tudtam, feltem ujra megtortenik. Azt mostmar nem szedem, alszok anelkul is. Bemagyaraztam magamnak, hogy csak a faradtsag volt, azota nemvolt olyan eset, alabb hagytam az ejszakai meloval is. Nemkel rogton panikrohamra gondolni, a mai vilagban a stressz a legtobb baj okozoja, ha kivizsgaltak orulj, hogy nincs semmi bajod.
2013. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A stress is. A panikroham alatt meg nem remeg az ember. A remeges inkabb idegi bajokra utal, ami a stress mellett valoszinuleg etrendbeli is. (Kinai kaja->Szojaszosz-> MonoSodium Glutamate ami konkretan egyfajta idegmereg. Ezen felul sok mast is valoszinuleg fogyasztasz, ami hozzajarulhat ilyen tunetekhez.


A korulmenyek leirasa alapjan nem hiszem h a stressz volt a fo okozoja...

2013. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
magnézium hiány
2013. máj. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A magnezium hiany izomgorcsokert felelos. Ebben az esetben nem latom valoszinunek.
2013. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
sok helyen látok hasonlót és mindig a magnéziumhiányt okolják, öszintén nemtudom már mit higyjek :/
2013. máj. 4. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!