Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek igaz ez az állítás...

Szerintetek igaz ez az állítás a kemoterápiáról?

Figyelt kérdés
Sajnos jövő héten megkezdődik a kezelésem, de elrettentő cikkeket olvastam és nagyon félek. Olyanokat, hogy akinél alkalmazták azok előbb meghaltak, vagy megindult az áttétképződés, valaki aki hozzáértő segítene nekem? Az orvosom ezt javasolta addig még csökken a mérete, és ezek után a műtétet javasolta, csak félek tőle, de mégis az orvosom és halgattam rá.
2013. ápr. 21. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem higyj az orvosodnak.Az ilyen írásokban nem nagyon szabad megbízni.

Kitartást kívánok és mielőbbi gyógyulást!

Szorítok!

2013. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak olyan rossz, hogy akaratlanul is belebotlok ilyen cikkekbe, ahol sorba írják a hozzászólók is, hogy aki kemot kap az előbb meghalt, meg, hogy magától a kezeléstől..
2013. ápr. 21. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha őszinte véleményt akarsz: attól függ milyen stádiumban kezdik el a kezelést. Jó esetben,amikor még nem túl erős kemoterápiára van szükség,meg lehet gyógyítani.De az a tapasztalatom,h akinek mér "erősebb" kemoterápiás kezelésre van szüksége,annak esetleg csak meghosszabbítani tudják az életét.Tehát nem a kemoterápiától romlik,ad áttétet,hanem a stádiumától.
2013. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Foglalkozásomból kifolyólag az előző a tapasztalatom.
2013. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ilyen butaságokkal.A magad gyógyulásával fgolalkozz! Nekem volt egy daganatos ismerősöm és meggyógyult teljesen azért mert hitt a gyógyulásában.Azt mesélte hogy amikor kezdte feladni akkor rosszabbodtak az eredményei is és akkor vett még egy mély levegőt és folytatta és sikerült neki.

Ne foglalkozz ilyenekkel csak a gyógyulásra koncentrálj :)

am 1. vagyok.

2013. ápr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére sehol sincsen áttét, csak szeretnék a méretét csökkenteni, hogy műthető legyen.
2013. ápr. 21. 10:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyapámnak is kellett kemó, de ez inkább olyan dolog hogy attól függ hogyan viseli az ember szervezete igazából, tehát ez lehet különböző is.

Nagyapám elég rosszul viselte a kemót, de nem lett áttétes szerencsére, és elég jó volt a műtét is. A műtétje után rendszeresen kellett járnia vizsgálatokra, meg sugárkezelésre, és utána havi szinten ment vissza ellenőrzésre, és eddig minden jó nála.

Egyik ismerősöm is kapott kemót, ő teljesen jól viselte a dolgot, bár még folyamatban van ez a dolog, a vizsgálatok meg minden egyéb, de ő jól viselte azthiszem az 5. kezelés után lett rosszul tőle, ami természetes igazából, mert olyan vegyi anyagokat pumpálnak a szervezetbe ami ezt kiváltja egy ideig.

De ő nála is úgy néz ki hogy minden jól alakult.

Ez részben függ attól hogy milyen kemót kap, mert rengeteg fajtája van.

Én nem vagyok hozzáértő de amikor nagyapámat kísértem ilyen helyekre még 4 évvel ezelőtt, akkor én is beszéltem a dokival hogy mire figyeljünk oda otthon meg mennyire legyen felügyelet, alatt és akkor mondta mivel erősebb fajtát kap így nem árt ha 1-2 napig redszeres felügyelet alatt van mert könnyen beszédülhet ha ki menne a mosdóba például és nehogy el essen és úgy legyen a földön órákig. De mondta hogy ha gyengébbet kapna akkor megsem kottyanna neki mert amit kapott azt is viszonylag jól tűrte orvosi szemmel, mert a vérképét nem befolyásolta annyira szerencsére.

Meg akkor én is kérdezősködtem még ott a kórházba másoktól, azt volt olyan aki a gyengétől is olyan rosszul lett hogy szinte alig volt fehérvérsejtje is, volt aki teljesen jól tűrte, olyan is volt akinek nem is hullott ki az összes szőrzete csak így foltokban. Az tény hogy az erősebb fajtáknál gyengülhet az immunrendszer amire azért nem árt odafigyelni egy ideig hogy lehetőleg kerüld a fertőző helyeket.

Ez az áttétes dolog is olyan hogy inkább akkor fordul elő ha már elég komoly a daganat és olyan helyen van hogy a műtétnél könnyebben sérülhet, ez inkább arra vonatkozik, a kemósok is kibírják akár évekig ha időben kezdik meg a kezelést és még jóval a kezdeti stádiumban van az egész akkor erre nagyon kicsi esély van hogy tovább terjed vagy visszaújul.

Valószínű hogy téged elküldenek sugárkezelésre is főleg ha olyan helyen van a dolog, az jóval enyhébb mint a kemó, ott sugarakkal bombázzák a daganat körüli sejteket hogy ne újuljon vissza a daganat mert ott lehetnek olyanok amik ezt képezhetik és még mikroszkóppal sem látható. Ha még időben vagy meg minden a maga idejében fog történni, akkor nem lehet baj.

2013. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Napsugar11 ***** válasza:
Ennek a kérdésnek a megválaszolása a leletek megtekintése nélkül lehetetlen. Szívesen segítek, van egy orvos barátom, aki ismeri ezeket a dolgokat, és szívesen ad tanácsot. Ha gondolod, privátban megadom a számát.
2013. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!