Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ilyen életvitellel mik a...

Ilyen életvitellel mik a kilátásai?

Figyelt kérdés

58 éves férfi. Folyamatos stresszben él, mert szinte minden apróságon felhúzza magát, és napokig azon rágódik. Ha mondjuk a főnöke megkéri, hogy aznap más útvonalon közlekedjen már tiszta ideg. Vagy behívja szombaton, mert a kollégája megbetegedett, azon is fölhúzza magát.

További stresszforrás, hogy a számláival, albérleti díjjal folyamatos tartozásban van, illetve szinte minden ismerősének tartozik, és azt sem tudja mikor fogja visszafizetni.

Sportolni kb. 30 évvel ezelőtt sportolt. Azóta az összes mozgás számára az, hogy a ház alatti kocsmába lemegy, vagy elmegy a 3 perc sétára lévő boltba.

Naponta iszik 2-3 doboz sört, azonkívül úgy 10 naponta teljesen padlóra leissza magát. És nem veti meg a töményet sem, de abból nem iszik olyan sokat, mert nem marad rá pénze.

Naponta elszív 1-1,5 doboz cigarettát.

Nem eszik rendesen, főleg nem egészségesen, mert ennyi ivás, dohányzás mellett van, hogy hó végére kenyérre sem marad pénze. Ilyenkor én szoktam segíteni, igaz mindig pénzt kér, de én kaját viszek neki, mert a pénzből csak újabb piát venne.


És hogy miért ebbe a kategóriába írtam. Azért, mert az apámról van szó. Anyám elvált tőle már több éve, miután túl volt a sokadik sikertelen elvonón, nem bírta vele tovább.

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy akiknél ugyanez, vagy hasonló volt a helyzet, tudtak valahogy változtatni. Én már nem tudom mit csináljak, nem hallgat rám. Csak nagyon rossz nézni, ahogy tönkreteszi magát önként, mert senki nem kényszerítette rá. Ő pedig nem mutat semmi hajlandóságot arra, hogy változtasson. Mennyi ideje lehet még hátra, ha nem változtat? Készüljek a legrosszabbra?



2013. máj. 4. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár még 10-15 évet is elélhet gond nélkül.
2013. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nagyon sablonos leszek, de amíg ő nem érzi, hogy változtatnia kéne, addig bárki kérheti rá, nem fogja érdekelni.

Az én nagypapám is nagyon sokat ivott, dohányzott ő is rendesen, mondjuk mellette nem stresszelt, vagy legalábbis nem nagyon emlékszem rá, de ő 60 egynéhány évig bírta ezt az életvitelt....

2013. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Végigolvastam és egy fontos dolgot kifelejtettem. Az egészségügyi problémáit. Gyógyszert szed cukorra, koleszterinre, vérnyomásra. Egyikre sem szabadna alkoholt innia. És ezek mellett folytatja ezt az életmódot.
2013. máj. 4. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor bármikor feldobhatja a bakancsot, bevérezhet a gyomra, stb.
2013. máj. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!