Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön gond nélkül, jólétbe...

Külföldön gond nélkül, jólétben, vagy itthon, közel a családhoz, de szerényebb életvitellel?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb? Itthon maradni,átlagos anyagi körülmények között, közel a családhoz, babát vállalni, élni... vagy kiköltözni külföldre, sok pénzt keresni, de család, barátok nélkül (mármint szülők, rokonok, stb). Párommal ketten vagyunk, 3-4 éven belül babát szeretnénk. A családunkkal egyébként jó a kapcsolat.

A sógorom hangoztatja állandóan, hogy ő húzna kifelé külföldre, csak már így gyerekkel macerás (egyébként átlag feletti jövedelemmel rendelkeznek, két lakás, stb..) állandóan panaszkodik. Hülyének néz minket, hogy inkább itthon maradnék szeretett szüleim közelében (50km-re), ha gyerekünk lesz, neki is jobb lenne szerintem. Inkább választom az átlagos körülményeket, plusz a szerető családot, mint a sok pénzt és az egyedüllétet... Ti mit gondoltok?


2010. ápr. 12. 13:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jóban a családommal, legjobb barátom is külföldi, nekem egyértelmű.
2010. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
100%

A pénz tényleg nem minden... a családot, a barátok soha semmilyen összeg, vagy fizetés nem pótolhatja.

Én neked adok igazat, én is ezen a véleményen vagyok.

2010. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanazt, mint te, azért is élünk itthon, átlagosan jó körülmények közt (új ház, jó autó, stb.)
2010. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
36%

Miből élnétek külföldön?

Csak azért mert külföld, még nem jobb.

Többet keresnek, de az árak arányosan magasabbak, így többet is költenek.

Hogy dolgoznátok?

Feketén?

Ha igen akár ki sem fizet a munkáltató.

A munkavállalási engedélyek megszerzése kész tortúra.

A népszerű Spanyolországban, már ki sem adják az adószámot állandó lakcím nélkül.

Tudtad?

Volt osztálytársam Németországban nyitott edzőtermet, aztán az ott is befuccsolt, és kénytelen volt hazajönni.

Földet túrni, állatot nevelni, takarítani, gyerekre vigyázni, kutyát sétáltatni és mosogatni itthon is lehet.

Tudtad, hogy a lengyel és a belga vagy a holland átlag alig fűt? 14-12 fokban ülnek télen. Tudtad, hogy a francia nyugdíjas Marokkóban tölti a telet lakókocsi parkban, mert nem tudja fizetni a számlákat a nyugdíjából?

2010. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
53%

Attól tartok, hogy ahogy a kérdést feltetted, nincs igazán válsztásod: ugyanis az, hogy külföldön gond nélkül,elni, az csak vágyálom. Ugyan is külföldön is egyre rosszabb a helyzet, rendeteg a munkanélküli és ami munkalehetöség van, azt az ottaniaknak adják inkább, nem az odajövö magyarokra várnak. A legtöbb ilyen történet, hogy "kimentem és két év múlva nem gyöztek a pénzt hova tenni" nem igaz, illetve ha tényleg sok pénze lett, akkor az nem munkábal, hanem illegális módszerekkel.

Ha otthon meg tudtok élni, akkor jobb, ha maradtok, a sógorod meg nagyot koppanna, ha kimenne.

Én egy nyugati országban élek, de csak azért, mert a férjem idevalósi - és hidd el, nincs jobb dolgunk, mint a testvéreimnek Magyaroroszágon, pedig mindkettönek diplomája és aránylag normális munkahelye van, de azért félretenni nem igen tudunk.

2010. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
49%
13:12 - Úgy tűnik, én vagyok az egyetlen, aki itt hagynám az amúgy is rossz családot és mennék inkább külföldre, illetve megyek is, DE nem a semmire, mert megvan, hogy hova, és hogyan.
2010. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk a férjemmel.Van egy kislányunk,ő már itt született.Nekem is nagy dillemám volt ez,mivel én egyke vagyok és tudtam,hogy max.3 havonta tudnék hazajönni.A szüleim már nyugdíjasok és azt mondták,hogy őket már nem köti semmi ide,ha én nem leszek itt.Így ők is jöttek velem.Nem hozzánk költöztek,pár házzal odébb laknak,de így most jobb a lelkemnek és nekik is.Találtak barátokat is,jóban vannak a szomszédokkal.Németországról van szó egyébként,és szerencséere a nyelvet is mindketten beszélik,ezzel sincs gond.Örültem,hogy ilyen rugalmasak és tudtak váltani,pedig mindketten közel vannak már a 60-hoz.
2010. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
egyértelmü hogy külföld.szeretböl nem él meg az ember.valamit valamiért.ha jol akarsz élni kulföld.
2010. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

válasz 13:12-től

Örülök, hogy van hová menned dolgozni!

Én külföldön nyaralót tartok fenn a férjemmel, Spanyolország déli részén.

A munka ott kevés, itt a diplománkból meg tudunk élni, nincs értelme váltani.

Egyébként a skandináv államokban a nők helyzete nagyon tetszik, bár nem tudom, hogy mi igaz belőle a valóságban, mivel ismerősöm ott nincs és tapasztalatom sincs.

2010. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
0%

13:12,13:13 -nekik van igazuk! A sógorod meg azért beszél így, mert soha nem volt mersze meglépni ezt, most, hogy van gyereke, van mire fogni, miért nem megy. De mint tudjuk, aki valamit nagyon akar az meg is teszi, gyerekkel vagy anélkül, mindegy.

ha 3-4 éven belül akartok csak gyereket, max a nyelv miatt mennék ki, mert ott sokkal könnyebb tanulni!

Az, meg hogy szeretnél a szüleid közelében lenni, tök természetes, majd amikor nem lesznek már, azt fogod gondolni, hogy milyen jó, hogy azt az időt is velük töltöttük...

2010. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!