Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik egy alkoholista kilátásai?

Mik egy alkoholista kilátásai?

Figyelt kérdés
27 éves fiú vagyok, és még a szüleimmel élek. Mindkettő komoly alkoholista. Apa minden nap részeg, de olyankor csak érthetetlen, és kb úgy kell vele beszélni mint egy ötévessel. Anya ritkábban részeg, de ha berúg, akkor volt olyan hogy 20 napon keresztül nagyon részeg volt, és SEMMIT nem evett. Ilyenkor ordibál, mindenkit elszid, és magát sajnáltatja, lekurv@zza a barátnőmet, hazudik. (elviselhetetlen). Régebben külön költöztem barátnőmmel, de nem telt bele egy év, már megpróbáltak öngyilkosok lenni, ezért jöttem haza. Nehéz és szar itt az élet, tönkretesznek mindent, de ha megint lelépek, akkor csak romlik a helyzet. Jópár éve így megy ez, több mint 10 éve. Elvonóról még csak álmodni sem merek, annyi akaraterő nincs bennük, hogy felhívják húgomat névnapján (pedig 2 napon keresztül mondogattam, hogy ne felejtsék el). Szerintetek mi lesz így? Mire számítsak? Mindkettő nulla akaraterővel rendelkezik, és már arra sem képesek, hogy elrakják maguk után a tányért. Újabban már borért is engem küldenek.

2013. ápr. 3. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz a dadájuk akkor sem életük végéig, ha a szüleid. Az alkoholiznust maguknak köszönhetik. Ahogy írod nem lehet rajtuk segíteni. A helyedben mégis elköltöznék egy normális élet reményében. Az ő problémájukat pedig rábíznám az időre.
2013. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menekülj.
2013. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj a családsegítőhöz, vagy keress fel egy szociális munkást és intézz el felügyeletet, vagy valahogy utaltasd be őket a pszichiátriára azzal, hogy veszélyesek önmagukra. Én biztos, hogy nem áldoznám fel értük az életemet.
2013. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Májzsugor.


Eszedbe ne jusson őket pátyolgatni.

2013. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KovA1963 ***** válasza:
100%

Nézd a jó oldalát: az ő példájukon láthatod mivé tehet az alkohol. Gyűlöld.

Ők sem voltak mindig ilyenek és az alkohol is orvul lopja be magát az ember életébe.

Meglehet függő nem mindenki lesz, de jelentős genetikai tényező a hajlam - amiről és ami ellen nem sokat tehet az ember.

Azért aki azt sejti, hogy örökölhette a hajlamot - az inkább kerüljön minden efféle dolgot - mert legalábbis az én megfigyelésem szerint a függővé válásra hajlamosság független a szertől. Akinek az egyik dolog szenvedélyévé lesz az a másik iránt is esendő - önhibáján kívül.


Nem tudom a szüleiddel mit tudsz csinálni.

A legjobb, ha kezeled a helyzetet - és ne tedd őket a magad mércéjévé se példájává - ne légy lelkibeteg, ha rosszul viszonyulnak hozzád.

sajnos az ő segítségük példájuk nélkül kell fölépítened az értékrendedet - ez az amit tehetsz ez a szabadságod, ez a felelősséged ez az ami rajtad múlik.

Minden más rajtad kívülálló körülmény - aképp kezeld ahogy tőled telik.

2013. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom röviden leírni velünk mi lett. Mindkét szülő alkoholista, 3 lányuk van, én vagyok a legkisebb, idén töltöttem a 29-et. Rég elköltöztünk tőlük, még iskolás korunkban 14-18 évesen, mert nem lehetett otthon megmaradni. Ezek ketten meg szépen "ették" egymást. Családon belüli erőszak, lelki terror, mindennapos merev részegségek, csak cigi és pia legyen.

2011-ben anyukámat temettük 51 évesen, most két hónapja pedig apámat 51 évesen. Hát ez lett a vége.

2013. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Scav válasza:
Nem tudsz rajtuk segíteni, ha nem akarják. Az öngyilkos fenyegetőzéssel csak téged is megnyomorítanak, menekülj. Ha emiatt megölik magukat, nem te vagy a hibás és bármilyen rossz ezt hallani, hagyni kell. Nem is igazán szeretnek. Önzőek és kihasználnak, kell az érzelmi támogatásod nekik, kiszipolyoznak. Legalább a te életed ne menjen gajra. Ne hagyd, hogy zsaroljanak. Az önyilkosság is az ő döntésük, mint az alkohol is. Tudom, ismerem a helyzetet. Felnőtt vagy, ők is azok. Te döntesz, elmész. Az ő döntésük minden más ezen kívül. Nem a te hibád. Ők döntenek. Ne hagyd magad, hogy egy életen át érzelmi nyomorban tartsanak.
2016. szept. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!