Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ősszel és télen állandóan...

Ősszel és télen állandóan fázom és alig van energiám valamihez. Most is reggel óta vacogok, pedig rendesen fel vagyok öltözve. Semmihez nincs kedvem, rengeteg energiámat elviszi, hogy túljussak a vacogáson. Mitől lehet ez és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Literszámra iszom a forró teát, több réteg ruha van rajtam ilyenkor, ennek ellenére októbertől márciusig állandóan fázom és lehangolt vagyok.
2009. okt. 4. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Pl. menj el orvoshoz. Meg fogják nézni a keringésed, a pajzsmirigyed. Akár keringési akár hormonális oka lehet.
2009. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam, fizikailag minden oké. Mivel a családban öröklődő az érszűkület és annak is lehet oka a fázás, elmentem vizsgálatra, de minden oké. Ezért is nem értem. Nyáron is jól elvagyok hosszúnadrágban és pulcsiban, nincs melegem, de ilyenkor állandóan fázom.
2009. okt. 4. 11:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy rengeteg energiád viszi el, hogy túljuss a vacogáson - ez olyan érthetetlen nekem.


Sokféle probléma okozhatja azt, hogy fázol, de egy egyszerű "jólfelöltözömmel" nem megoldható, ha a vérkeringésed sem megfelelő. Nem tudni, hány éves vagy, miket eszel, miket iszol, milyen a munkahelyed,cigizel-e....

Viszont ha mozogsz eleget, nem fogsz fázni sem. A mozgástól az élet visszatér a szervezetbe. Akkor a vér- és nyirokerek mozgása gyorsabb lesz, ezáltal a szervezet több oxigénhez, ezáltal Élethez jut. Ha fázol, tornázz, fuss, tekerj egyet, vagy sétálj, a lényeg a rendszeres mozgás!

Télen jót tesz a 5 perces melegfürdő, vagy meleg teát iszol, közben a lábadat is ugyanolyan teás melegvízben tartod.


Minden attól függ, milyenek a fázásod körülményei.

2009. okt. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra értettem, hogy reggel ötször annyi idő, hogy felkeljek, mint máskor vagy hogy sokkal lassabban dolgozom, mert fázom még a meleg irodában is és sokkal többet is alszom, korábban lefekszem este. Hetente háromszor sportolok, szóval mozgásban nincs hiány és igyekszem egészségesen táplálkozni is. 29 éves vagyok, nő és nem dohányzom.
2009. okt. 4. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor talán meg kellene keresned egy ayurvedikus természetgyógyászt, aki az energiarendszert helyre állítja a szervezetedben. Egyél télen melegítő hatású ételeket, pl. hajdina (Nati és Nagyi szakácskönyvét ajánlom), ne narancsot, banánt meg kiwit (amelyek hűsítő hatásúak).


Járj masszőrhöz: nyirokmasszázs, thai masszázs, mauri, amelyek valóban a test energetikáját állítják vissza.

2009. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekes... Mik vannak ilyen melegítő hatású ételek? Ezeknek utánajárok.
2009. okt. 4. 12:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy vérszegény? Én is hasonló tüneteket produkáltam mint te, és amióta szedek vasat, sokkal jobb.

Ha hülye választ adtam, mert a vérszegénység túl triviális, akkor bocsi. :)

2009. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hülye válasz, sőt... Vérszegény is vagyok és vashiányos is, de szedek vitaminokat mindkettőre. Lehet, hogy ettől is van?

Megfigyeltem azt is, hogy amikor lelkileg sem vagyok jól, akkor mégjobban fázom, bár nem tudom mi az oka ennek.

2009. okt. 7. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Csináltass egy vérképet! :)

Én is, komolyan mondom, napi 10 órákat aludtam, mégis mindig fáradt voltam, úgy éreztem, hogy állva elalszok. A suliban meg az órákon rázott a hideg, kabátban ültem, mindenki hülyének nézett. :)

Én igazából nem foglalkoztam vele, azt hittem, hogy csak túlhajszolom magam, vagy alapból "ilyen vagyok". Aztán egy véletlen folytán kiderült, hogy alacsony a hemoglobin szintem, a doki írt fel vasat (102 volt, amikor kiderült, azóta már 118), és bár még mindig alacsony egy picit, azóta mintha kicseréltek volna.

2009. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!