Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lustaság ellen mit lehet...

Lustaság ellen mit lehet tenni? (ez már beteges! )

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy nagyon-nagyon lusta vagyok. Szívesen lennék a barátaimmal, de lusta vagyok elkészülni/elindulni.. Minden reggel nyavalygok, hogy "jajj, nem akarok suliba menni" "még úgy aludnék.." stb. Aztán ha valamire ráveszem magam és elmegyek akkor viszont nagyon jól érzem magam. Mikor megkaptam a kutyám megvolt a nagy lelkesedés, minden nap nagy séták/játék/tanítás. Most alig bírom rávenni magam, hogy kimenjek hozzá. Megteszem, mert imádom és tudom, hogy szeretne velem lenni, de kb. csak a séta az ami közbe jól szórakozok, meg szaladgálok vele. De ahhoz, hogy tanítsam vagy valami ahhoz már lusta vagyok. Ha kimegyek hozzá és labdázunk és megunom akkor gyakran el is bambulok. Na de a lényeg, hogy mit tehetnék a lustaságom ellen?

16/L


2013. jún. 1. 12:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ha olyan társasággal megyek valahova akiket szeretek akkor már jobban van kedvem. Vagy ha vendégek vannak nálunk, vagy csak a szüleim is kint vannak az udvaron akkor már sokkal szívesebben kimegyek a kutyához is. Meg ilyenek...
2013. jún. 1. 12:09
 2/7 anonim válasza:

'Suliba nem akarok menni, úgy aludnék még'

Számold ki mi az amikor legkésőbb felkelhetsz, de még így is beérsz pontosan az iskolába!

És gondolj bele, ha túl vagy az iskolán és nincs sok tanulnivaló akár délután is alhatsz egyet!


'kutya'

Na ezért most komolyan mérges vagyok rád!

Ha vállatad a kutya felelősségét, élete végéig vigyáznod és szeretned kell!

Szerintem a legjobb megoldás az lenne ha csak napi 10 percet lemennél vele játszani, de úgy napi 4x

Vidd el napi 2x sétáltatni, azt mondtad ezt élvezed is! És egy kicsit hosszabb séta is lehet hogy kifáradjon!

Ha nem szoktad simogatni, és lusta is vagy: Fektesd le melléd a kutyust (a séta után, biztos elfárad) Helyezkedjetek el és csak a kezeddel simogasd.


Ha a jobb társaságban érzed jól magad, oda is elvihed sétálni a kutyusos, biztos a barátaid is elszórakoznak vele.

Iskolában beszélgess velük sokat, és probálj délutánni programokat szervezni.

Pl.: mozi, ott csak ülni kell.

A készülödést ugy szervezd, hogy lehetőleg akkor kelljen menni mikor már fel vagy öltözve.

Pl.: iskoláa után, csak megigazítod a hajad és kész.

2013. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm! Igen tudom, a kutya miatt saját magamra is mérges vagyok. Csak az a baj, hogy nagyon nehezen veszem rá magam, hogy kimenjek hozzá és ha egyedül vagyok kint vele akkor megunom. Ha van ott más is akkor meg jól érzem magam és nem tudom miért. A sétára is nagyon nehezen veszem rá magam, de ha elindulok akkor már jól érzem magam.

Barátokkal van, hogy 3-4 órákat is sétálunk és az is mindig nagyon jó (ha sikerül rávennem magam, hogy elmenjek). Szóval most ahogy átgondoltam inkább azzal van a baj, hogy nem tudom magam rávenni arra, hogy kimozduljak:\

2013. jún. 1. 12:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja amúgy szoktam simogatni a kutyust, meg ha megyek a barátaimmal valahova akkor szoktam vinni őt is. És ha elindulunk sétálni akkor én kint vagyok vele olyan 2-3 órát, de úgy, hogy szabadon van, labdázunk, szaladgálok vele és akkor már kedvem sincs hazamenni. Szóval én se értem, hogy mi van velem...
2013. jún. 1. 12:32
 5/7 anonim válasza:

Előző vagyok.

Tudom, hogy hülyén hangzik de hagyd a kutyát, és hagyd a barátaidat 3-4 napig!

Csak lustulj, nézz tv-t gépzazz, egyél, nézz tv-t gépezz,egyél, nézz tv-t, gépezz aludj!

ezt 3-4 napig!

Belátod majd, hogy eléggé unalmas lenne így élni, szóval...!

2013. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van..
2013. jún. 1. 13:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Áh, egy lustának az sem unalmas! Én emlékszem volt, amikor több, mint egy hónapon keresztül csak feküdtem, tv-ztem és gépeztem, nem szóltam nagyon senkihez sem és nagyon jól éreztem magam. :P

Aztán egyetemre kerültem és beindult az életem. :P

2013. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!