Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánik roham? és ha pánik...

Pánik roham? és ha pánik roham akkor pánik beteg vagyok? Ha igen akkor mit tudok tenni ellene? 14/L

Figyelt kérdés

Már kb.4 hónapja,hogy rosszul vagyok a suliban 2 hetente.(szédülök,fáj a fejem,olyant érzek mint ha valami nyomná a mellhasamat,homályosan látok,erősen ver a szívem,kapkodom a levegőt),voltunk már vizsgálatokon(vérvételen,kardiológián,stb.)ezek a vizsgálatok jók voltak.mikor rosszul vagyok úgy érzem mint ha halálfélelmem lenne,és erősen szorongok.

ez mi lehet?Pánik roham?és ha pánik rohamom van akkor pánik beteg vagyok?és akkor mit tudok tenni?



2013. jún. 12. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
lazíts ... próbáld kizárni a gondolataidból a problémáidat (azt a személyt is akitől tartasz a suliban, azt a tárgyat is ... kicsit felejtsd el őket) ... és az is lehet, hogy a szüleidnek olyan elvárásai vannak veled szemben ami neked teher, úgy érzed nem tudsz megfelelni
2013. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet pánikbetegség.

És ha többször van rohamod, akkor pánikbeteg vagy.

Igazából az okot kell kideríteni, hogy mi váltja ki és azt rendezni.

De amúgy lehet kezelni. El kell terelni a gondolatokat, légzőgyakorlatot végezni esetleg és átmegy az emberen, de tényleg a mumust kell legyőzni, amit miatt pánikolsz.

Illetve ha egyedül nem megy, akkor kérheted pszichológus vagy pszichiáter segítségét.

Én is pszichológushoz járok, egyik oka pont a pánikbetegség.

2013. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

lehet csak túl stresszes vagy mostanában. nem kell egyből pánikbetegségre gondolni.

főleg,hogy az nem fokozatosan jön,erősödik és aztán elmúlik.

hanem az legtöbbször a semmiből tör rá az emberre a tünetekkel együtt.

az is lehet,hogy mivel x-alkalommal rosszul lettél, már csak rástresszelsz és ez is simán kiválthatja.


gondold végig, mi a baj, mi bánt. ha segítség kell menj pszichológushoz.

amikor rádjön a levegő kapkodás, erőszakold meg magad és koncentrálj arra,hogy lelassítsd a légzésed. ez abban is segíteni fog ,hogy ne kezdj el szédülni a kapkodástól, és mivel erre koncentrálsz talán megnyugszol odabent.


nyugalom és sok sikert!

2013. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben eben teljesen egyetértek,de ez már nem az első ilyen rosszullét.Múltkor a mentő vitt el és azt mondták,hogy elvisznek az általános ambulanciára,ott azt mondták,hogy menjek tovább kivizsgálásokra,de a vizsgálatokon is nagyon jó volt minden(vérkép,stb..)És az a gond,hogy mindentől stresszezlek,mert vannak családi gondjaim és elég sok mindentől félek mostanában(pl.:olyanoktól amik lehetetlen,hogy megtörténjenek).

De köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 13. 05:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Pszichiátriára nem kaptál beutalót? Ott tudják orvosolni ezt a betegséget, ott meg tudnák állapítani, hogy tényleg ez ilyen betegségben szenvedsz vagy nem.

Létezik rá gyógyszeres kezelés + terápia.

2013. jún. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!