Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánik beteg vagyok, mi lehet...

Roggen kérdése:

Pánik beteg vagyok, mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Néhány szót írnék magamról illetve az életvitelemről, hátha ez is segít.


Szerintem elég egészségesen élek. Napi kb. 4 órát gyalogolok tempósan, mind emellett még sportolok heti szinten átlagban 5 órát.

Sajnos elég érzékeny vagyok és gyerek korom óta magamba fojtom a dolgokat, ha ideges vagyok, akkor sem szoktam kiabálni, higgadt embernek ismernek.


Világ életemben makk egészséges voltam. Kb. két éve a munkahelyemen történtek dolgok, ami miatt elég stresszes 8-12 hónapot éltem meg. Már több mint egy éve mással foglalkozom. Sajnos itt is akadtak problémák. Van hetente egy napom, mikor itthon is kell dolgoznom. Ezen a napon semmi pihenésre nincs időm. Reggel felkelek. Kb. 13 órára hazaérek, szusszanok egyet. Szusszanok 2 órát és utána melózok kb. Este 11-ig. Majd másnap kora reggel munka, utána rohanok focizni, sokszor azon stresszelek, hogy legyen egy két órám aludni, hogy legyen energiám a sportra. Ha van is két órám, nem bírok aludni, mert azon stresszelek, hogy elaludjak és az elalvásból csak fekvés lesz. Nem egyszer már fulladtam a pályán, alig kaptam levegőt. Kicsit ez olyan, mintha hányingerem lenne, de tudom, hogy úgysem fogok hányni.


Aamúgy ez a "hányinger érzet" előjön egy éve azokon a napokon is, mikor keveset alszom kb. 6-7 órát. Sajnos az alvásigényem igen nagy munkanapokon 8 órát igénylem és hétvégén igyekszem 10 órát aludni. Sajnos sokszor 11 után fekszem mondják, hogy az éjfél előtti alvás igen fontos, ezt már tapasztalom is.


Ami még fontos lehet: Gyakran alig van időm rendesen enni(főleg télen mikor nem lehet annyira változatosan enni). Nyáron sok zöldséget gyümölcsöt eszek. Télen viszont nem pótolom vitamint se szedek sokszor csak szendvicset eszek.

--------------------

Rátérve a problémára, ami talán ezeknek a dolgoknak a következménye miatt lehet.


Kb. 2,5 hete, úgy éreztem, hogy nagyon húz az ágy nagyon kimerült voltam 2-3 napig meló után igyekeztem a napjaimat fekvéssel alvással tölteni, a szivemet is éreztem. Sajnos nem segített. Emiatt orvoshoz mentem, mert úgy éreztem beteg vagyok, kicsit torkom is kapart, fejem fájt csak egy kicsit.

A doki felírt Béres Immun Herbalt, Calcium Szandozt, Fortedolt, meg Chloroformii gargalizálós folyadékot.

3 napig szedtem mindent.


Ekkor éreztem, hogy valami nagyon nem kóser szilva, mert a 3.nap este felébredtem és elkezdtem fázni és remegni eszeveszettül féltem nem tudtam mi a bajom. Tavaly ugyanez a betegségem volt és vagy a bérestől, vagy a fortedoltól rosszul voltam. Abbahagytam, akkor jobb lett. Most is abbahagytam mind a kettőt.

A probléma ott volt, hogy rá két nappal volt egy egésznapos focitornám, úgy mentem el, hogy reggel igen rosszul voltam, éreztem a szivemet is. Ittam egy sört ami jobb volt és játszani a is tudtam, de volt, hogy 1-1 meccsen kifejezetten érezem a szivem. Megittam még 3 sört. Jobb lett. Tudom butaság volt az egész(ekkor már nem szedtem a Fortedolt)


Másnap fájt a fejem még jobban, sőt a rákövetkező 1 hétben is, teljes bizonytalanság érzés fogott el és kedvem sem volt semmihez(hozzáteszem a szivem azóta sem fáj). Azon kezdtem el gondolkodni, hogy normális vagyok e. Volt, hogy a fejem közepén éreztem, másnap a jobb és bal oldalon éreztem nyomást. Reggelente és este a legrosszabb főleg reggel. Pedig igyekeztem időben feküdni és eleget aludni. De még így is jött a reggeli hányinger érzés, és utána már csak a fejfájás enyhe állkapocs zsibbadással olykor.


Párom és az egyik melóstársam azt mondták túlhajtottam magam és tuti pánikbetegség. Orvoshoz nem akartam menni vele, mert a gyógyszer eleln vagyok. Vettem egy stresszoldó altató teát a gyógyszertárban. második napja ezt iszom. Tegnap már alig fájt a fejem. Ma pedig csak a fejem jobb oldala zsibbadt. Ettől függetlenül nem tudom holnapra elmúlik e....


Kicsit azért aggódom, kíváncsi lennék, ki mit gondol erről mi lehet a baj?


A segítséget előre isköszönöm!


2013. márc. 6. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el orvoshoz minél hamarabb ne itt várj választ ha csak nincs itt egy doki aki írni fog de sztem is pihened kellene és az a legrosszabb hogy ezt te is tudod és úgy fekszel le 2 órákra hogy az jár a fejedbe hogy pihened kell mert mindjárt menned kell nah igy nem lehet pihenni mert jár az agyad szerintem orvos nem veszítesz semmit ha elmész csak ne hogy téged is a hiradóba lássunk hogy össze eset a foci pályán és .... jobbulást előre is
2013. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ez a néhány szó, akkor megkérlek, hogy tényleg néhány szóban foglald össze, hogy pontosan mi a gondod.
2013. márc. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Manapság nagyon könnyen dobálóznak a pánikbetegség szóval. Valószínűleg kimerültél, pihenni kellene... ha tünetek továbbra is fennállnak erőltetni kell egy komolyabb kivizsgálást. Fejfájás-zsibbadás-hányinger agyi problémára is utalhat. Hozzávéve a szívfájdalmat, lehet a keringéssel (is) van gond vagy lehet hogy az agyban rendetlenkedik egy ér. Ez nagyobb megterhelés hatására rosszabbodhat, gondot okozhat.

Jobbulást!

2013. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm segítséget megnyugtatást. Valószínüleg a kimerültség lehetett a probléma. Tegnap már jól voltam úgy ahogy. De elkezdtem újra szedni a Béres Immun Herbalt, amit az orvos korábban már felírt. Ettől is mindig valami furát éreztem mikor felírták. Ma már nem is szedtem be.


Ha hétfőig teljesen rendbe jövök, akkor nem megyek el teljes kivizsgálásra, ellenkező esetben igen.

2013. márc. 9. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!