Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szivritmus zavar mikor lehet?...

Szivritmus zavar mikor lehet? Kěrlel aki tud segîtsen.

Figyelt kérdés
Van věrnyomásměrőm ami kimutatja a szivritmuszavart. Ma 130/80/71-něl ezt mutatta. Lehetseges? Mar egyszer kimutta kb 1-2hónapja.elküldtek ekg-ra egy hónap alatt háromszor de nem mutatott semmit,csak nemi kudobbanást. A vernyomásomra szedek gyogyszert. Mikor lehet szivritmuszavar? Erzek heves szïvdobogást,nemi kihagyást de hogy těnleges vagy csak már ěn figyelel rá. Higgyek a věrnyomásměrőnek?

#Szivrizmuszavar
2013. jún. 23. 19:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Voltál szakrendelésen? Ultrahangot csinálta? Az ekg nem ér semmit ha nem akkor csinálják amikor úgy érzel. Nekem szívritmuszavarom van, olyan 170-200 a pulzusom, visszatartom a levegőt és nyomom le, az helyreállítja. Vagy fecskendőt fújok de amúgy szedek rá gyógyszert. 71 a pulzusod? Az igazán nem sok. Anyukám akkor érzi jól magát ha 100 körül van a pulzusa, mindenkinél más a normális. Menj el egy kardiológushoz ha nem voltál még, de ne csak egy ekg erejéig.
2013. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja és lehet, hogy csak odafigyelsz rá és azért. Olyankor én is érzek mindent :)
2013. jún. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A vernyomasmerö utmutatoja szerint: ha többször kimutatja a gep, akkor kell orvoshoz fordulni.

Nekem is kimutatja, neha napi 2-szer is, maskor meg napokig-hetekig nem erzem - igy nehez kifogni, mikor menjek orvoshoz. Mert az orvos megmeri, es ha eppen nincs semmi, nem veszik komolyan. Többször voltam a közelmultban (varandosan), es ott eppen sosem volt.


A "per" es a pulzus is alacsonyabb ertek nalam, 60-70-es ertekek, de azt mondjak az orvosok, teljesen normalis. (A föertek is 100-110, max 130-ig valtozik, 39 eves vagyok.)

2013. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Volt egy betegsegem, aminek a 2. fazisa lehet szivritmuszavar es komolyabb szivproblema is, igy nem feltetlenül kepzelödöm. Viszont mindig megerzem elötte, es tenyleg ezt mutatja a verny.merö.


elözö

2013. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Kimaradást érzel? Azt szépen beképzeled, nem érzi az ember, hogy kihagyott a szíve egy ütemet:)

Az, hogy a vérnyomásmérő nem méri meg a pulzusod, egy dolog, semmit nem jelent. Próbáld ki, hogy csak 5 másodperces szünetekkel veszel levegőt, közben figyeld a pulzusod. A paraszimpatikus idegrendszer azonnal reagál a vér o2 szintjének csökkenésére és egyből csökkenteni kezdi a pulzusszámot. Ahogy levegőt veszel, hirtelen elkezd gyorsabban dobogni, majd megint lassul, ez teljesen normális, de a vérnyomásmérő erre már hibát jelez, mert neki az egyenletes pulzus jó csak. Ha az EKG nem jelez, semmi bajod, csak beképzeled.

2013. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor alacsiny vernyomasnal es pulzusnal nem lehet? Most a vernyomasmerőegint mutatta de nem erzek semmit,de a vernyomasom 116/76/71 volt? Nagyon beparaztam.megyek 24 oras megfigyelesre. Az ekg sose mutat semmit a korzeti se hall semmi. Most mit tegyek?
2013. jún. 23. 20:07
 7/19 anonim ***** válasza:

A vérnyomásmérőnek ne higgy, inkább keress fel egy jó kardiológust.


Ezt így látatlanba nehéz megmondani, ugyanis ezerféle szívbetegség van még és ennek kiderítésére egy alapos vizsgálatra lenne szükség. Egyébként a 71-es pulzus normális.

A ritmuszavarnak is több fajtája van, de neked nem hiszem, hogy az van, mert létezik tachycardia, amikor hevesen dobog a szíved, 100/perc frekvencia feletti, ennek a tünetei látászavar, szédülés, fejfájás, légszomj, esetleg ájulás. De egyiket sem írtad és ezt kizárom, mert 71 a pulzusod.


Van a bradycardia, amit szintén kizártnak tartok, mert itt a pulzus 60/perc alatti. Ennek is nagyjából ugyanazok a tünetei, csak ehhez még hozzájön az alvászavar, gyengeség, fáradtság.


De mindenképpen menj orvoshoz, mert ez nem játék!

2013. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az értékeid teljesen normálisak, viszont ha érezni akarod a szívdobogásod és rákoncentrálsz, akkor érzed is!

Pánikbetegség előszobája kb, ahol tartasz, én inkább egy pszichológust keresnék fel, nem szervi bajod van.

2013. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szěpen köszönöm a válaszokat. Egyěbkěnt juli 22ěn megyek ilyen holteres vizsgalatra. Pabikbeteg vagyok,ěs 9 hónapja császaroztak. Nemtudom köze lehet e ehhez az egěsznek hozzá. Azota magas a vwrnyomásom is már mint a gyogyszert szedem igy ritkan ugrik fel drontra,streszre. Meg egy a szivritmuszavarhoz magasnak kell lenni a věrnyomásnak?es nem jo a věrnyomásměrő?
2013. jún. 23. 23:45
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem kell magasnak lenni a vérnyomásnak a ritmuszavarhoz. Alacsony vérnyomással is lehet valakinek 190 a pulzusa.
2013. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!