Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előfordult már veled ájulásos...

Előfordult már veled ájulásos rosszullét nyilvános helyen?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta volt pár ilyen rosszullétem és kicsit félek a melegtől, meg attól, hogy mi van, ha idén megint előjön? Egy csomó tervem van, mennék ezerfelé a nyáron (strand, koncertek stb), de bennem van a félsz.

20/L



2013. júl. 1. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Vérvételeken/oltásokon gyakran ájulok.

Tavaly elestem a jégen, bevertem a fejem, és nem bírtam 2 lépésnél többet tenni a part felé, így ott feküdtem a befagyott Balatonon. Több ismerőssel voltam, folyamatosan beszéltek hozzám, így nem ájultam el, de nagyon közel voltam hozzá (zsongott a fejem, nem láttam semmit, csak a hangokat hallottam).

Ismerősöm fesztiválon ájult el, hamar magához tért. Az elsősegélynél kapott infúziót, hamar rendbe jött.

Melegben amúgy én is sokszor nagyon rosszul vagyok, gyakran szédülök. Ilyenkor sokat iszok, legyezem, vizezem magam, és ha érzem, hogy valami nem stimmel, akkor leülök, akár a járda szélére is.

Emiatt ne ülj otthon egész nyáron, csak figyelj a jelekre!

21L

2013. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Barátnőm éppen menstruált, mikor a boltban voltunk, van ott egy olyan rész, ahova besüt a nap, és megreked a meleg és elájult. Én kaptam el, lefektettem a földre, meg felemeltem a lábát, meg jöttek is segíteni, hamar jobban lett. Arra figyelj, hogy mindig elég folyadékot igyál, kint legyen rajtad kalap, ami védi a fejedet, és ha szédülnél, kérj meg valakit, hogy nyomja a homlokod, te meg tartsd neki ellent, akkor kicsit kitisztul a fejed.
2013. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Buszon ájultam el egyszer. Azóta nem merek állva utazni.
2013. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Középiskola kilencedikes évnyitó. Akkor is volt vagy harminc valahány fok.
2013. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is buszon (nem volt ülőhely), meg Balaton-átúszás után. meg egyszer véradás után az utcán...
2013. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Aha. Egyszer a buszon.
2017. ápr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!