Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szeretnék többet tenni az...

Szeretnék többet tenni az egészségemért, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kb. semmim se működik tökéletesen, de egyértelmű betegség sincs sehol. Sok szervem működik nem jól, de csak picit nem jól.

Tinikorom folyamán sok orvosnál jártam, és a levonható tanulság a fenti mondat volt.

Például: nem rendszeres a menstruációm, de nem is egyértelműen rendszertelen. Nem igényel további, esetleg hormonális kivizsgálásokat, és nem is örülnék azoknak. (Nem késik egész heteket, nem marad ki; viszont hosszúak a ciklusok és 2-3 nap +/- mindig van.)

Váladékos vagyok, de nem allergia, hanem csak irritáció inkább. Van, látják az orvosok, de további kivizsgálásnak nem látják szükségét, és gyógyszereknek se feltétlen. Salvus gyógyvízzel öblítem az orrom, ez segít, és erre rá is bólintottak.

Nem teljesen egészséges a gyomrom, de nem igényli azt, hogy gyomortükrözésre menjek. Ha nem érzem jól magam, szedjek be rá gyógyszert, egyébként figyeljek oda.


És még van 2-3 ugyanilyen jellegű.


Nem szeretném kivizsgáltatni magam még egyszer - a dolgok nagy többségéről tudnak orvosok, láttak szakorvosok is. Gyógyszert nem szeretnék szedni.

Főleg, mert fentiek közül sok tünet javítható, ha kevésbé stresszelek, többet mozgok, többet iszok.


Viszont szeretnék egy egészséges életmódot kialakítani, ez eddig nemigen ment. Próbálkozom-próbálkozom, de tele van résekkel, szüneteltetésekkel.

Ezen felül szeretnék kialakítani egy olyan mentalitást, hogy amíg ilyenek maradnak a tünetek, vagy javulnak, addig nem megyek orvoshoz, viszont felismerem, ha rosszabbodnak. Továbbá felismerem, ha új, valóban esetlegesen veszélyes tünet "keletkezik". (Jelenleg nagyon hipochonder vagyok, viszont nem szeretnék orvoshoz járkálni, sőt, szerintem nem is megoldás, mert ha belelovallom magam, új és új tüneteket fogok felfedezni.)


Ti hogyan szoktatok le a hipochondriáról? Vagy mi segített?

Hogyan csökkentitek a stresszt?

Hogyan motiváljátok magatokat a helyes étkezésre?

Milyen természetes gyógymódokban bíztok?

Hogyan növelitek az állóképességeket?


2013. júl. 7. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem neked az első és legfontosabb lépés a "gyógyulás" felé egy pszichoterápia lenne. Egyedül nem fog menni, de leírom, én hogy csinálnám. Ennyire hipchonder ugyan nem vagyok, bár néha én is aggódom, de általában engem egy jó vérképpel meg lehet nyugtatni pár évre. Viszont táplálkozáson változtattam már, szerintem sikerrel, abban tudok tanácsot adni. És azon szerintem sok múlik.

A szerencse az, hogy te is tudod, mit kell csinálnod: kaja, ivás, sport. Én még kiegészíteném: értelmes, boldogságot adó időtöltés (hobbi), amiben ki tudsz kapcsolódni és barátok, akivel programot tudsz csinálni.


Táplálkozás: ne akarj semmi drasztikusat csinálni, mert az úgysem lesz tartós. Tájékozódj az egészséges élemiszerekről, és azokat fokozatosan vezesd be az étrendedbe. Először csak kóstold meg. Ha nem ízlik, ne add fel, kóstold meg 1 hét múlva is, egyél egy kicsit belőle. Pár alkalom, és megszokod, megszereted. Ha valamitől kimondottan undorodsz, azt ne erőltesd, felesleges. Ne akarj egyszerre egészségesen étkezni, fokozatosan növeld az egészséges étkezések számát.

Ha szereted az édességet, ne mondj le róla, csak nézd meg, hogy járhatnál jobban: pl. ne csokit egyél, hanem túró rudit, tortából válaszd a reformédességet.

A liszt otthon cseréljétek le teljes kiőrlésűre, a cukrot finomítatlan nádcukorra (a sima barna semmivel sem jobb, mint a kristálycukor). Ha megkívánsz egy pohár kólát, idd meg. De mondjuk csak heti egyszer és csak egy pohárral. (Én mindig dobozosat veszek, igaz, hogy a literára drágább, mint a 2 literesé, de akkor csak 3 dl-t iszom, nem amennyi belém fér.)

A kenyereket váltogasd. Néha vegyél fehéret, néha rozst, néha olívásat, néha teljes kiőrlésűt. (Ha bírod, mert nekem a teljes kiőrlésűtől fáj a gyomrom, pedig szeretem az ízét.)

Nézd meg az összetételét, mielőtt megveszel valamit. Amiben olyan dolgok vannak, amiről nem tudod, mi, azt ne vedd meg, mert az szemét.

Tudsz venni az újságosnál Ízek és érzések magazint, reformtáplálkozásról szól, receptekkel. Én tegnap vettem meg az új számot, nagyon jó receptek vannak benne. Nem mindig jó, de ez a szám különösen ígéretes.


Ivás: kényszerítsd magad, hogy óránként megigyál legalább 1-1,5 dl vizet. Nálam mindig van egy üveg, szinte folyamatosan kortyolgatom, erre is rá lehet szokni.

Mozgás: találd meg azt a mozgásformát, amit élvezettel, erőlködés nélkül csinálsz. Én pl. nem tudok futni, 2 perc után rosszul vagyok, de teniszezni órákig is bírok, és röplabdázni is imádtam, csak azt már nincs hol.


Az allergiával együtt lehet élni, nekem is van enyhe pollenallergiám. Néha tüsszögök, be van dugulva az orrom, de nem foglalkozom fele, nincs betegségtudatom.

A gyomrod az adalékmentes táplálkozástól magától rendbe fog jönni, nyilván amitől fáj vagy puffad, azt nem kell megenni.

A menstruációd teljesen normális, a 2-3 nap eltérés bőven belefér és rendszerenek számít, az enyém is ilyen. Nem akadálya a teherbe esésnek.

Hidd el, ilyen problémája rengeteg embernek van, csak nem látszik rajtuk.

Sok sikert! Ha van kérdésed, írj privit.

Szia!

2013. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Engem nem nyugtat meg a vérkép. Az is olyan szokott lenni, hogy közel se tökéletes, de nem is mutat betegséget sem.


Hobbijaim vannak, oda is figyelek, hogy ne hanyagoljam őket. Barátok is. Ezek sajnos nyugalmat azonban nem adnak. Ideig-óráig segítenek, de amint hazamegyek a programról / abbahagyom a hobbival való foglalkozást, előtérbe kerülnek a gondok. Amiből van egy pár.


Én se szeretem a drasztikus dolgokat. Például megfigyeltem, aki nagy hévvel kezd sportolni, hogy na most én heti háromszor, annál nem sokáig szokott tartani. Aztán kb. egy-két évig, a következő próbálkozásig náluk semmi. Aki rendszertelenül kezdi, annál lehet, nem olyan hatékony, de nincs 1-2 éves kihagyás.


Körülbelül úgy próbálok egészségesebben étkezni, mint írod. Lépésről-lépésre, és a lehető legkevesebb erőltetéssel. De ez viszont nem mindig megy... Például próbálok mindig reggelizni, zöldséget enni hozzá, uzsonna táján gyümölcsöt enni, próbálok vacsorázni (általában eszek ezt-azt, amikor eszembe jut, aztán egyszer csak lefekszem), ahhoz is zöldséget. De sokszor nem megy...


Szerencsére itthon főzünk, és sok dolgot piacon vásárlunk. Próbáljuk kerülni a spanyol paradicsomot és a mű felvágottakat. Több-kevesebb sikerrel.

A kenyérben sajnos a fehéret szereti inkább a család.


Édességadagot nem tudok csökkenteni... Most per pill híznom kell egy-két kilót, így nincs lelkifurdalásom. De alapvetően szerintem növelem az érrendszeri panaszok esélyét és a 2-es típusú cukorbetegségét is. :(


A triatlon sportágait szeretem, ezen felül néha tornázom is. Itt csak akaraterő kell, csak nem tudom, honnan. A fent említett rendszertelenség kezdetnek jó, három éve mozgok magamtól és egyszer volt fél éves kihagyásom. Viszont, ha már belejött valaki, akkor szerintem már nem árt heti mondjuk háromszori rendszerességgel. Ehhez kell az akaraterő.

2013. júl. 7. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!