Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kitöl örökölhettem? Nagypapám...

Kitöl örökölhettem? Nagypapám és édesanyám is 2-es tipusú cukorbeteg. Én is cukorbeteg lettem, de mint kiderült én 1-es tipusú vagyok. Mitöl függ ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyilván nálatok halmozottan van jelen a betegség, így lettél te is cukorbeteg. Hogy te miért 1-es lettél, nem kettes, azt nem tudom, de talán valaki aki ért ehhez mindjárt megválaszolja...
2009. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kettes típusú esetén a betegség lényege az , hogy a sejtek érzéketlenné válnak az inzulin hatásásra , ez lehet veleszületett, vagy szerzett ( általában elhízás miatt). Itt a betegség lényege nem az , hogy nincsen inzulin hanem az , hogy nem tud hatni ezért a kezelés kezdetben arra irányul , hogy a saját inzulin hatását fokozzák.



Az 1. típusú betegség esetén a szervezet inzulintermelése esik vissza vagy szűnik meg teljesen. Sok okot feltételeznek a hátterében : autoimmun folyamatok , bizonyos genetikai állomány + vírusfertőzés stb.


Amennyire emlékszem rá belgyógyászatból mindekttőnél van genetikai hajlam ,de a kettő mögött teljesen más genetikai konstelláció van.


Biztos ami biztos kérdezz rá azért a diabetologusodnál.

2009. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!