Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túl sokat járok pisilni egy...

Túl sokat járok pisilni egy nap. Lehet ez adottság miatt vagy valami betegség miatt? Érdemes lenne kivizsgáltatnom magam?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom nagyon sokat járok pisilni. 1,5-2 óránként biztos.Furcsa az is ,hogy iszom valamit és kb. rá 5 percre már pisilnem kell. Van, hogy tovább bírom de csak ritkán. Régen nem zavart, azt hittem ez normális de már egyre több ismerősöm észrevette, hogy sokat járok pisilni és kezd zavarni.Olvastam, hogy ez a cukorbetegség jele is lehet, a mamám cukorbeteg és rengetegszer megmérettem már vele a cukromat és akármikor mérte(evés előtt vagy kicsit utána) mindig olyan 2-3 körül mozgott.21 éves vagyok és lány.


ui.: normális válaszokat szeretnék


2013. aug. 8. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon alacsony vércukor érték!
2013. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Lehet hólyaghurut vagy valami hasonló betegség is. A nagymamámnak évtizedek óta ez van, ő tőzegáfonya kapszulát szed rá. Észrevette, hogy ha spórol vele, és csökkenti a napi adagot, akkor előjön a betegsége, ilyenkor aztán gyakran jár ő is pislantani. Anyám is elég gyakran jár, sokszor nem is mer inni, ha úton vagyunk, fél, hogy mi lesz, ha nem tud elmenni WC-re.

Egy kivizsgálásra tényleg érdemes lenne elmenned.

2013. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet sovány is vagy és nem eszel rendesen? Nekem akkor szokott ilyen gyorsan működni a vesém, amikor le vagyok fogyva.
2013. aug. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a vércukormérő érdekes mér, 2-es értéknél nem nagyon lennél magadnál, szédülnél, gyenge lennél, a 3-as érték is nagyon határeset.

Mennyit iszol?

2013. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Az a baj, hogy nem vagyok sovány egyáltalán, a testtömegindexem 23,5. Egyébként nagyon keveset iszom,egyszerűen nem érezem szükségét, ha nem erőltetném magamra a folyadékot és nem innék egész nap többet fél liternél akkor sem érezném szomjasnak magam(ha nem figyelek akkor előfordul, hogy tényleg csak ennyit iszom). Így, hogy igyekszem sokat inni, így is kb 2-2,5 litert tudok meginni a legnagyobb hőségben, hűvösebb időben kevesebbet olyan 1-1,5 litert és így is sokat járok pisilni. Többször ráakartam magam szoktatni arra, hogy többet igyak mert szeretnék egészségesen élni, de mikor annyit iszom ami "ajánlott" akkor még sűrűbben kell látogatnom a WC-t és egyszerűen olyan mintha mindig pisilnem kellene, mindjárt azután is pár perccel hogy már voltam.Elég kínos ez és azt hiszem tényleg jó lenne kivizsgáltatnom magam.
2013. aug. 9. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:

hát az jó ha sokat iszol természetes ha sokat kell menned pisilni, meg ha még jól is dolgozik a veséd akkor persze 5-10 percre ürít a veséd,

én is így vagyok vele igyekszem sokat inni, nyáron főleg, ez nálam is 5-10 percre rá mászva megyek ki mert állni nem tudok miatta, annyira kell :)

szóval ez miatt nem kell szégyenkezni, mondjuk egyéb hosszú utazás pl: kirándulásnál elég rossz tartogatni :)

2013. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!