Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszio vagy csak egyszerue...

Depresszio vagy csak egyszeruen lustasag?

Figyelt kérdés

Azota vannak ezek miota elkezdodott a nyariszunet.. Elkezdtem egyre tobbet aludni, es egyre tobbet voltam itthon. Most ott tartok, hogy alszok kb. Delig, utana legszivesebben egesz nap ulnek az agyon es a laptopot nyomogatnam. Ha kicsit kimegyek, vagy valami akkor nem tudok mit csinalni es visszajovok a laptop ele. Nagyon keves dolog van, amihez kedvem lenne.. Raadasul folyamatosan faradt es gyenge vagyok. Neha nem tudok donteni pl. Tobb ut van amerre el tudok menni a boltba es van, hogy megallok a kapuba es percekig gondolkodok, hogy merre menjek, sokszor feszult es ideges vagyok. Sokat szorongok es stresszelek. Ha viszont valami olyan dolgot csinalok, ami nagyon lekot akkor semmi bajom es a faradtsagom/gyengesegem is elmulik. Sirni nem nagyon szoktam, kulonosebben szomoru se vagyok, etvagyam is van, nem erzem, hogy folosleges lennek. Tehat semmi ilyen nincs..nem akarok meghalni. Viszont az, hogy egesz nap csak ulok es alig van valamihez kedvem..na ez megijeszt. De van olyan baratnom, aki nem csak egesz nap aludni akar, hanem egesz nap alszik is. Nem is egy ilyen van..Most akkor ok is depressziosok? Es velem mi van?

15L


2013. aug. 19. 13:09
 1/7 anonim válasza:

Az iskolában mennyi barátod van , jól sejtem senkivel nem tartod a kapcsolatot a szünet idején ? lényegében nincs kivel menni bárhova is, igaz ?


A fáradtság az időjárás és a rengeteg alvás miatt van valamint hogy múltbéli dolgokkal foglalkozol, mivel nagyon nem mész sehova nem is történhet semmi de az unalom és a cselekvés hiánya általában a múltra tereli a figyelmet.


azt írod nem tudsz dönteni merre menj a boltba , hát menj mindig másfelé :)

arra amerre elsőre gondolod :)


állandóan feszült vagy és ideges , a jelenben erre nincs okod mivel inger sem ér, szintén a múltnál vagyunk :)


gondolkozz el rajta miért vagy ideges és miért okoz gondot a döntés , milyen szempontokat nézel mikor döntesz bármiben ?

2013. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sok baratom van, tartom is veluk a kapcsolatot DE ritkan megyek el barhova is es nem azert, mert nem mehetnek, hanem nincs kedvem es energiam elkeszulni es elindulni. Ha megis elrangatnak akkor viszont mar tok jol erzem magam.

Nem igazan foglalkozok a multtal, mindig probalok a jelenben elni es az elmult dolgokon mar nem idegesitem magam, hiszen folosleges..valtoztatni nem tudok mar rajta. Csak egyszeruen, minden felidegesit minden kis hulyesegen felkapom a vizet.

De azert atgondolom azokat amiket irtal. Koszonom!

2013. aug. 19. 21:08
 3/7 anonim válasza:

szerintem a szorongáson van a hangsúly, sokáig tart elkészülni ? bizonyára jól akarsz kinézni mikor kimész otthonról, de nem lehetséges hogy túlzásba viszed ?

túlságosan azzal foglalkozol készülődéskor vagy induláskor hogy mit szólnak hozzád, lehet túlságosan érdekel mások véleménye és önmagad helyett inkább az utánzást tűzöd ki célul ?

mindenen felkapod a vizet , erre most írhatnék jelzőket :D

de a koroddal jár :)


mindent összevetve nem feltétlen lustaság ez, lehet túlbonyolítod a dolgokat és inkább bele se fogsz, mindent végiggondolsz és rájössz mik lehetnek a hátulütői aztán inkább nem csinálsz semmit, vagyis a szorongás itt nyilvánul meg, nem így van ? :)

2013. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hat ebbe van valami. Kepes vagyok orakig keszulodni es nagyon sokat foglalkozok azzal, hogy normalisan nezzek ki.

De van olyan, hogy pl. Belekezdek valamibe ITTHON es, ha nem ugy sikerul, ahogy akarom akkor elmegy tole a kedvem nagyon hamar es otthagyom..

2013. aug. 19. 21:33
 5/7 anonim válasza:

Ha valami nem úgy sikerül akkor arra úgy gondolsz mint;

"erre sem voltam képes , ezt sem bírtam megcsinálni"


abból hogy azt mondod otthagyod arra gondolok hogy nem vizsgálod meg mit rontottál el , nem tanulsz belőle , nem vonsz le következtetést , lényegében feladod


nem lehet hogy kevesebb támogatást visszaigazolást kapsz a környezetedtől mint amennyit elvárnál ? nem igazán van önbizalmad szerintem, de persze ez egy egyszerűen orvosolható probléma ha erről van szó :)


visszatérve arra hogy mindenen felkapod a vizet, hát ez azért lehet mert úgy állsz hozzá hogy úgysem sikerül és így persze tényleg nem fog és amikor ez beigazolódik akkor haragszol magadra.

2013. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van... De én tényleg elég stresszes és szorongós vagyok. Ezen elég sokat gondolkodtam. A környezetem szerint mindig stresszes voltam és most próbálom kiheverni. Ebben van valami csak nem pihenéssel szeretném...:D Ha van ötleted, hogy te mire jutottál vagy hogy kezeled, hogy ne aludj egész nap, akkor kérlek oszd meg.:)
2013. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ha úgy fekszel le hogy nincs holnapra terved simán végigalszod a nap felét :)

a megoldás az hogy ne foglalkozz mással ne okold magad mindenért, csináld amit szeretsz és tervezz előre :)


persze ezt könnyű mondani de aki szorongó annak sajnos ez nem fog magától sikerülni, persze simán megcsinálhatod hogy becsapod magad és azt mondod nahát nem is volt olyan rossz ez a nap, de attól még valójában távol voltál az önfeledt közvetlen nyugodt valóban pihentető időtöltéstől :S

mindenképpen kell valami szakszerű segítség szerintem.

2013. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!