Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Szociális fóbia hatással...

A Szociális fóbia hatással lehet a szervezeti működésemre, valamint akkor most mi is a bajom?

Figyelt kérdés

A leírások nagy része illik rám, amit olvastam erről a "betegségről", viszont én le is szoktam fáradni és hulla fáradt vagyok, meg le akar csukódni a szemem, ha megyek valami helyre, valamint a mellkasom is szokott fájni. (Illetve a mellkasom és a gyomrom közötti részen nyomó érzés)

Koncentrálni sem igazán tudok.

Eddig oké, de eddig pánikbetegségnek is be lehetett volna azonosítani, sőt az asperger tüneteiből is megtalálható pár rajtam. Most akkor mi van? Valaki találkozott már hasonlóval? Utcán mondjuk zenével szoktam végig menni így nem érdekelnek a dolgok annyira.

Most nyári szünetben ki sem mozdultam itthonról, de néha éreztem hasonlókat, inkább fogalmazzunk úgy hogy szóltak hozzám és elkezdtem feszülten érezni magam, ilyenkor éjjel meg többnyire elvagyok.

Érdekes.



2013. aug. 22. 01:55
 1/1 Yngve ***** válasza:
100%

Tudod mi a furcsa? Évekig én is így éreztem. Utcán/közlekedési eszközön pl. nem tudtam senki szemébe sem nézni, enni sem szerettem nyilvánosan. Aztán lett egy párkapcsolatom, és onnantól megindult egy pozitív változás. Nem azt mondom, hogy ennek feltétlenül az az orvoslása, ha jársz valakivel, inkább azt mondom, hogy egy kiegyensúlyozott emberi kapcsolat rengeteg változást elindít az irányodba, és ha ez a kapcsolat elégedetté tesz, új látásmódot ad, akkor szerintem megnyílsz a többiek felé is, mert felismered, hogy nem is olyan ijesztő ez az egész. Olyan közegre van szükség, amiben magad lehetsz, azután hidd el egyszerűen megszűnnek ezek a tünetek. Először enyhülnek, és ez hidd el, bátorságot ad majd ahhoz, hogy folytasd.


Hát ez volna az én saját tapasztalatom, gondold meg!

2013. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!