Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek? Hogyan lehet...

Mit tegyek? Hogyan lehet leküzdeni a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés

Sürgősen segítséget szeretnék kérni!!! Sajnos már több éve pánikbetegségben szenvedek. Egészen eddig nem volt súlyos a helyzet, de mostanában valami rossz történik, akkor egyből eldurvulnak a problémák. Körülbelül 1 hete vagyok így, hogy nem tudok normálisan kimenni az utcára, nem tudok buszra ülni 2 percig sem (ez így elég rossz, mert 5 órát kell haza utaznom...eddig nem jelentett problémát, de már most rettegek a jövő heti utamtól), nem tudok bemenni egy boltba sem vagy beülni enni valahova, mert egyből elszorul a torkom, szédülök rosszul vagyok....nagyon nem tudom már elviselni...orvoshoz nem szeretnék menni vele... Sürgősen szeretnék segítséget kérni, hogy mit tegyek ez ügyben, esetleg tudtok e valami recept nélküli nyugtató gyógyszert. (Sedatif pc-t vettem, de az először csak jobban kihozza a tüneteket és nagyon rosszul voltam tőle)

Előre is köszönöm az értelmes és segítőkész válaszokat! (:

19/L



2013. márc. 20. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Pedig orvosi segítségre lenne szükséged.

Mert ezt orvosi segítség nélkül, egymagad nem fogod tudni legyőzni. Az orvosok pedig vagy gyógyszerrel vagy terápiával tudnak kezelni, megfelelő gyógyszert kapsz vagy megtanítják, hogy egy roham alkalmával mit tudsz tenni ellene.

2013. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én 5 éve vagyok benne, nem sikerült még kigyógyulnom, de ami nekem sokat segít, magne b6 és citromfű tea, ha jön a roham hasi légzés, így hamar el is múlik, meg persze mindig visszamegyek oda ahol jött a roham, rengetegszer rám jön a tescoba, de ugyanúgy megyek vissza, sokszor egyedül. Ha nem mennék sehová sem, ahol rámjött a roham, sehová se mennék, igen is vissza kell menni arra a helyre és nem hagyni, hogy korlátozzon ez a betegség a mindennapi életben, mert ebből könnyen kialakul az agorafóbia.
2013. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudom, csak már nagyon rossz, nem tudok vele mit kezdeni és sokan nem tudják milyen ez és nem értik meg, ha például nem bírok felszállni akár egy helyi járatos buszra... Az a baj, az orvossal rossz tapasztalatok vannak és nem igazán szeretnék gyógyszerektől függni, ahogy egy közeli hozzátartozómmal is csinálták...Azoktól csak folyamatosan rosszabbodott a helyzet...
2013. márc. 20. 16:57
 4/16 anonim ***** válasza:
Sportolj napi szinten valamit, és válassz gyógynövényes terápiát!
2013. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
gyógyteákat iszok esténként és igen valami sporton én is gondolkodom, jó lenne levezetni a feszültséget (:
2013. márc. 20. 17:54
 6/16 anonim ***** válasza:
Hidd el, hosszú távon az orvos a megoldás. Ami a hozzátartozóddal történt, nem biztos, hogy veled is megtörténik. Lehet, nem szedte a gyógyszerét. Mellesleg ha a sedatif pc nél erősödik a pánikérzés, az antidepresszánsnál is fog. Ez velejár. De vágás nélkül nincsen műtét.
2013. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak alap esetben is nehéz néha iskolába menni vagy bárhova és ha a gyógyszer csak erősíti akkor kb itthon kellene ülnöm egész nap :/
2013. márc. 21. 09:17
 8/16 homo ludensz ***** válasza:
A pszichiáter /szakember/ által felírt gyógyszer miért erősítené a tüneteidet? Retardál a jól kiválasztott gyógyszer egy napra és valamennyi önbizalmat ad. Azért mondom hogy valamennyit mert egyénileg változó. Saját tapasztalatomról tudnák hosszan beszámolni az igen megalázó helyzetek megélésében azt viszont tudom hogy a gyógyszer mankó,támasz és nem olyan mint ha megfázásra szednéd mert ott kigyógyít. Itt nem . Az okát kell megkeresni s ez nem megy máról holnapra viszont megéri a fáradtságot. A pánik átmegy depresszióba ez törvényszerű.
2013. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez igaz.

Én mindennek tudom a kiváltó okát, ezzel nincs baj...tudom mi miért történik, az én esetembe a leküzdéssel van a probléma...:|

2013. márc. 22. 12:01
 10/16 anonim ***** válasza:

"homo ludensz válasza:

A pszichiáter /szakember/ által felírt gyógyszer miért erősítené a tüneteidet?"


Mert így működik! Bármelyik antidepinél ezzel kezdik a leírást. De aki szedte, mind tanúsíthatja. Ez a hatás kb 2 hétig tart, aztán kezd javulni a beteg.

Kedves kérdező: mindenképp kezdjél a dologgal valamit, mert csak rosszabb lesz. Legalább a háziorvoshoz menj el.

2013. márc. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!