Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon elfáradt a szervezetem,...

Nagyon elfáradt a szervezetem, úgy érzem teljesen le vagyok merülve, hogyan tudnék feltöltődni?

Figyelt kérdés

Röviden megpróbálom leírni a lényeget: Évek óta, (kb:6 ) nem aludtam egy igazán jót) kimerültem.

Feszült, nyugtalan, türelmetlen vagyok, szóval minden ami ezzel jár, és érzem, hogy az idegrendszerem sem bírja.

2 kisgyerekem van, ami éjszakázásokkal jár, elég ha éjjel egyszer felébrednek, hogy ki kell menni a mosdóba, és máris nem bírok visszaaludni.

Rettenetesen hamar elfáradok,bent a munkahelyemen is.

Mit tehetnék?


2013. aug. 22. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Vannak alvásvizsgálatok, ha orvosi segítséget akarsz kérni. Ott kell aludni, és mindenféle vizsgálóeszközt rád kapcsolnak, és meg tudják állapítani, hogy esetleg mi okozza az álmatlanságot.

Esetleg próbálkozhatsz természetes nyugtatókkal, pl. hársfa, citromfű tea, esténként, lefekvés előtt 1-2 órával idd meg, utána már ne igyál semmit, hogy ne kelljen pisilni felkelni.

Próbálj meg te is lelassulni este, hogy a szervezeted át tudjon állni, magamról tudom, ha késő este még főzök, vagy takarítok, úgy felpörgök, hogy tuti, több óra, mire el tudok aludni.

Nekem is voltak ilyen problémáim, borzasztó.

Úgy javult a helyzet, hogy már fél 8-kor elkezdem a gyerek esti rituáléját, míg ő fürdik, én lezuhanyzok (5 perc nekem), aztán együtt vacsorázunk, elpakolok, aztán megyünk mesét olvasni, fél kilenc van már ekkor, 9-re már alszik (már majdnem én is... :-) ) Utána még egy-két apróságot megcsinálok, de csakis olyan, ami nem pörget fel, (pl. másnapi ruha kikészítése, pici vasalás, hajtogatás esetleg...) és legkésőbb 10-kor ágyban fekszem, pár perc, és alszok. Reggel így 5-fél6 körül már fel tudok kelni, és indulhat a nap.

2013. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Leginkább az a gond, hogy minden éjjel fel kell kelnem, hol az egyik, hol pedig a másik lányomhoz. Már ez, hogy nem tudom végig aludni az éjszakát, mert felébredek, és nem folyamatosan tudok végig aludni, már ez is lefáraszt.

Napközben nem tudok pihenni, dolgozom, után házimunka...

A férjem időnként ott alszik a lányokkal, akkor nekem némi könnyebbség, de annyira le vagyok merülve, hogy csak 2-3 órán keresztül érzem azt, hogy jót aludtam:-(

Valamilyen vitaminra gondoltam, hogy talán szednem kellene?

2013. aug. 22. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Annyira egyszerű.. Nem kell felkelni a gyerekekhez. Így ők sem fogják soha végigaludni az éjszakát.

Ha sírnak, hagyd rájuk, maradj az ágyadban. A lényeg, hogy ne menj be hozzájuk!

2013. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Érdemes lenne természetes alapú, minőségi vitaminokkal, ásványi anyagokkal feltőlteni a szervezetedet. Vannak energetizáló, teljesítményt növelő gyógynövények is.Nagyon sok probléma a hiányállapotokra vezethető vissza. Jobbulást!
2013. aug. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem tudom megtenni, hogy éjjel nem megyek be hozzájuk,ha a kicsi pl. felsír, ha megijed valamitől.

Nehéz időszak, ezen túl kell lenni, és valahogyan túl is kell élni.:-)

Utánanézek a vitaminoknak, köszönöm a válaszod kedves utolsó!

2013. aug. 22. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!