Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegségből van kiút?

Pánikbetegségből van kiút?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve pánikbeteg vagyok, pár hónapja tünetmentes. Szedtem a gyógyszereket, minden nagyon jó volt. Dolgozni jártam, boltba st. De jött egy pánikroham a munkahelyen és felmondtam . Azóta itthon ülök még a boltig sem merek elmenni, csak kísérettel. A gyógyszereket letettem két hónapja. Szerintetek mitévő legyek? Szedjem újra a vagy ki lehet lábalni anélkül is?
2013. aug. 22. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nah hát én aztán sajnos tudom milyen a pánikbetegség.. átestem rajta én is, és sokáig meggyőződésem volt, hogy nincs belőle kiút. Az állandó szorongás, a rohamok, a feszültség ami napi 24órába bennem volt és a többi szörnyű dolog annyira megkeresítette az életemet akkoriban, hogy minden reményem elszállt. Én is ott hagytam a munkahelyet, elhanyagoltam a barátaimat, magamba fordultam, és egyedül Sehova nem mentem. Xanaxot írt fel az orvos, abból szedtem napi másfelet. Idővel sokkal jobb lett a helyzet, de sok orvos felhívta a figyelmem, hogy a gyógyszerek CSak átmeneti állapotot javítanak, a FEJEMBEN kell létrehozni a változást, mert minden az agyban dől el. Ezen sokat gondolkoztam és rájöttem, hogy tényleg ígyvan! Az erős szorongásom ellenére elkezdtem egyedül járni vásárolni( az elején mikor beléptem a boltba egyeből kiszáradtm a szám, a szívem a torkomba dobogott, és remegett a kezem) de tudtam, hogy nem fogok belehalni.. ha azelőtt boldog, gondtalan életem volt, miért ne lehetne most is az?? Ezen csak én tudok változtatni, az ég világon senki más! A fejemben dől el, hogy boldog akarok lenni, vagy önsajnálkozva élni tovább egy semmitmondó életet. Én az elsőt választottam. Idő közben mikor egyre többet kijártam megismertem a jelenlegi páromat is. Neki rengeteget köszönhetek, maximálisan optimista és pozitív meglátású ember, mindenbe támogatott és támogat. Nem szabad kishitűnek lenni, merni kell kockáztatni és tudni, hogy nem fogsz belehalni a pánikrohamba, és nem lesz semmibaj akkor sem ha egyedül elmész ide-oda. Tudom Nagyon nehéz, de minél többet csinálod annál erősebb leszel. Nekem ezeknek már 2 éve, és teljesen elmúlt a pánikbetegségem. Hittem benne a végletekig, hogy megfogok gyógyulni.. és így is lett! Buta aki azt mondja, hogy a pánikbetegségből nincs kiút. Igenis van. Anyukám 6évig volt pánikbeteg, ezalatt az idő alatt ő is xanaxot szedett (napi 3-at) Egyik nap mikor felkelt eldöntötte, hgy ennek Vége, nem lehet így élni, korlátok között.. fogta az összes nyugtatót és egytől-egyig lehúzta a wc-én.Ennek ma már 12 éve, és még fájdalomcsillapítót sem szed. Egy boldog, kiegyensúlyozott nő, akit ma már soha nem lehet rosszkedvűnek látni. Ő is mindig mondja, hogy: Magunkba kell először rendbe hozni a dolgokat, más nem fogja helyettünk. A sport, a rendszeres társasági élet, a barátok, a szerelem mind-mind nagyon sokat javítanak az ember állapotán. Kösd le magad, járj el futni, vagy biciklizni és élvezd az életet. Idővel elfog múlni neked is! Csak nem szabad beletörődni a rosszba, ez a legfontosabb! Remélem kicsit segítettem:)
2013. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nagyon jó volt olvasni a történeted. Igazából én is erre a döntésre jutottam, hogy boldogan akarom élni az életemet mint eddig, és valahogy muszáj kijönnöm ebből a betegségből, ezért hagytam abba a gyógyszert első lépésként. Nagyon nehéz a mostani helyzetem, rettegek kilépni az utcára, de nem akarom elhagyni magam. Rengeteg dolgot kellene intéznem. Hogy mennyire leszek erős a későbbiekben nem tudom. Szeretnék még sok ilyen történetet olvasni.
2013. aug. 22. 16:53
 3/4 anonim válasza:
Bocsi az offért de pontosan mi az a pánikbetegség? mik a tünetei?
2013. aug. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!