Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikbetegségből, magas...

Pánikbetegségből, magas vérnyomásból van kiút? 57 éves vékony nő vagyok, egyedül élek, sajnos nem megy az evés se. Próbálom erőltetni, de nem esik jól.

Figyelt kérdés
Segítséget vártam az orvosoktól, de azonkívül, hogy felírtak egy csomó gyógyszert, mást nem kaptam. Köszönöm előre is, ha valakinek van valami jó tanácsa!

2013. febr. 7. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A pánikbetegség mióta van? A vérnyomásod mennyi? Az étvágyad azért nem jó, mert biztos benne vagy a téli depresszióban. Én is hasonló problémákkal küzdök időnként. Szerencsére nem egyfolytában. 1955-ben születtem.

Szép estét: Éva

2013. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ujkorklub.hu oldal iroja is panikbéteg volt, javasolnam olvasgatni!


Meggyógyultam a pánikbetegségből! /egy cikk a Hoxa-rol/

"Rájöttem, minden olyan helyzettől féltem, ahol már elkapott a roham, mint pl bevásárlás, séta, kocsi, egyedül. Így eléggé leszűkült a mozgásterem.

Orvoshoz is mentem, és a doki nem akart felírni antidepresszáns, kaptam egy kis kedélyjavítót, Ataraxot kellett szednem.

Emlékszem, az első szem után egész nap aludtam. Aztán csak negyedeket szedtem belőle. És tudtam, ez így nem mehet tovább!

Össze kell szednem magam. Ez nem élet. És az egészet csak a fejem produkálja. Az egészet. Amikor elkap a roham, tudnod kell, hogy ezt a fejed csinálja, az egész, amit érzel nem valós, nem igaz, nem fogsz szívrohamot kapni, NEM FOGSZ MEGHALNI! Mert ezt érezzük és rettegünk, hogy meghalunk... elájulunk... és vége mindennek.

De NEM! Ez nem így működik. Szedtem a gyógyszert, folyamatosan, elfoglaltam magam, elkezdtem kertészkedni, sütögetni, mert a legfontosabb, hogy elfoglaljuk magunkat, és ne magunkkal törődjünk. Aztán szép lassan csökkentek a rohamok, elkezdtem edzeni, tudatosan irányítani a rohamokat, és megtanulni kezelni őket. Ha jön, levegő be, 1, 2, 3, 4, 5, 6 és nagyon lassan nagyon hosszan kifúj, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15...

Segít. Higgyétek el, hogy segít! De ezt akarni is kell. Mert nem fogtok meghalni!


Majdnem 3 évbe telt, mire teljesen felálltam és most már teljesen tünetmentes vagyok, tudok róla bátran beszélni és vállalni, hogy beteg voltam.

Remélem a történetem erőt ad nektek. Ha már egy embernek tudok segíteni, már megérte!

Ha van kérdés, segítek bárkinek. Ha csak beszélgetni akartok, akkor is. :)"


A cikket írta: fszabyna1987, 2013-02-03 09:08

2013. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, ennek a cikknek is nagyon örülök, én magam is próbálom elterelni a gondolataim, lefoglalni magam, ennek ellenére a vérnyomásom mégis 160/100 - 190/120 körüli. Ezen nem tudnak segíteni már 3 hónapja. Ettől van a félelmem leginkább.
2013. febr. 10. 09:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Mozgas, taplalkozas rendben?

Sztem a betegsegeknel a legfontosabb dolog annak lelki okat rendezni. Alternativ gyogyaszat szerint a betegsegnek csak a vegsö kifejezödese a testi elvaltozas, es a betegseg segitötarsunk, hogy valamin valtoztatni kell. Javasolnam a magas vernyomas lelki okait a google-ban rakeresni, rengeteg cikk foglalkozik vele, es ami szted vonatkozhat rad, azt megvizsgalni, es elgondolkodni, min tudsz valtoztatni, mihez tudnal mashogy hozzaallni, ehhez kerdeseket feltenni es sajat magad megvalaszolni. Peldaul:


"a tartósan feszült, stresszes idegállapot" - mi okozza ezt, es amikor ezt veszed eszre magadon, hogyan reagalhatnad le az adott pillanatban MAGADBAN mashogy?

"Vérnyomáscsökkentő hatású például a levendula, a narancsvirág és a citomfű olaja.

Azok a tevékenységek, amelyekben a beteg számára örömet okoznak és megnyugtatják..."

[link]


"elfoj­tott agresszív indulatok, felháborodás, félelem és düh", "huzamos lelki megterhelés" "A magas vérnyomású ember örökös várakozási feszültségben él, megpróbál teljesítményével kitűnni, tökéletesen megfelelni a maga és mások elvárásainak. Higgadtnak tűnik, pedig nem az."

- Ez alapjan: figyelnek ra, hogyha barmit csinalok, nem kell tökeletesen csinalni, eleg csak "jol"... Kimutathatom az erzelmeimet, nem kell higgadtnak tünnöm...

[link]


"Magas vérnyomás esetén: megnövekedett vérnyomás, nem csak fizikai teljesítmény fokozásakor lép fel, hanem akkor is, amikor elképzelünk valamit. Ha ezt a túlnyomást ésszerűen, tudatosan képesek vagyunk felhasználni, akkor normalizálódik a nyomás."

- Hogyan lehet ezt a tulnyomas felhasznalni? (Sztem seta, kocogas, meditacio...stb.)

[link]


"Magas vérnyomás: Túl merev vagy, görcsölsz egy problémán, de nem tudod megoldani."

- Ne sokat ragodni rajta, megvizsgalni, mit tehetek es megtenni. Ha semmit, el kell fogadni, hogy itt vannak a hataraim, emiatt nem teszem tönkre magamat. Elvalasztani magamat a problematol: van a problema es vagyok en.

[link]


Egy ötlet: amikor a feszültseg jelentkezik, behunyott szemmel, kenyelmesen ülve lassan melyeket ki-es belelegezni, es mantraszerüen mondogatni: elengedem, elengedem...stb. Panikbetegsegnel ez amugy is jo hatasu lehet.



2.

2013. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenben magamra ismertem, nagyon köszönöm a tanácsokat, megfogadom és biztos vagyok benne több hasznom lesz belőle, mint a gyógyszereknek, amiktől egyre rosszabbul érzem magam. Szinte az öngyilkosságba kergetnek, (a 4 fajta "nyugtatóval") az elviselhetetlen feszültség miatt.
2013. febr. 11. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen! :)

A gyogyszer a lelki reszet nem oldja meg, emiatt.

Viszont a gyogyszereket hirtelen elhagyni nem lehet az elvonasi tünetek miatt (ami meg rosszabb, mint most), csak orvosi ellenörzes mellett, nagyon fokozatosan!

Jo egeszseget!

2.

2013. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden szavad.

Szeretettel gondolok rád!

2013. febr. 11. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, nagyon kedves vagy!

Esetleg ez segithet? Röviden: amitöl felünk, abba erdemes "belemenni", azaz elmeneküles helyett szembenezni vele.

http://www.youtube.com/watch?v=LljEYrFU93M

2013. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!