Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvászavar, félelem a sötétben...

Alvászavar, félelem a sötétben. Mit tegyek? 13/L

Figyelt kérdés
Pár hete alvászavarral küzdök,pedig mindig próbálok időben lefeküdni,hogy szoktassam magam a koránkeléshez.(jön a suli.)Fél tízkor már ágyban vagyok,és érzem,hogy fáradt is vagyok,de nehezen tudok elaludni,az egyik nap pl. semmit nem aludtam,max. egy órát.Sokat forgolódok,és kényelmetlennek tűnik az ágy.Lehet,hogy az éjjeli lámpám miatt nem tudok aludni,mert nagy a fénye,de teljes sötétben meg már félek,kisebb fényű lámpa pedig nincs.Mit tegyek? :S

2013. aug. 29. 11:37
 1/4 emir72 válasza:

A kisebb fényt egy égőcsere is megoldja (ha már cserélsz, a piros vagy narancs fény - pártállástól függetlenűl :) - segítheti az elalvást; ha csak fehér fényű fényforrást tudsz szerezni, akkor meleg-fehéret keress)

Lefekvés előtt 5-10 perc mozgás (több sem árt) is segítheti az elalvást - de ennek a hatása csak több hét után fog jelentkezni.

TV és monitor nézést, lefekvés előtt mindenképp kerüld.

2013. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,a jelenlegi lámpám kék fényű volt,de most találtam a szekrényem mélyén egy sárgás színűt,ma kipróbálom.A mozgást már próbáltam,nem igazán vált be,de lehet,hogy kevés ideig próbálkoztam.
2013. aug. 31. 12:20
 3/4 emir72 válasza:

A sárga és a kék hideg színek, nem túl jók, ha ilyen gondajaid vannak.

A rendszeres mozgás - egyéntől függően - 2-6 hét alatt hoz érzékelhető eredményt.

Szerintem keresgélj még a neten, hátha találsz v.mi jó ötletet - a vegyszereket (gyógyszereket), és a "csodaszereket" (baromi rossz ár-érték arányú táplálékkiegészítőket) viszont kerüld! 13 évesen egy nagyon komoly - a szervezet biológiai egyensúlyát átrendező - hormonális változáson mész keresztűl, lehet, hogy a gondod teljesen átmeneti, és magától megoldódik.

Az ágyad cseréje is hozhat megoldást.

Nincs véletlenűl egy tesód/pasid/szülőd, aki némi masszírozás-félével ellazíthatna?!

2013. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, mit csinálsz, nem fog segíteni. Az alvászavar azért van, mert félsz a sötétben, esetleg félsz az öntudatlanságtól. Ezt a félelmet kell legyőznöd ahhoz, hogy megszűnjön. Én 30 körül ugyanígy vagyok, felébredek hajnal 4-kor, és átfut rajtam valami borzongás, úgy érzem, mintha figyelnének, stb... Mocskos szar, nem is tudok utána visszaaludni. Túl sok horrort nézhettem gyerekkoromban... :D
2014. febr. 25. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!