Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítsen valaki. Alvászavar,...

Segítsen valaki. Alvászavar, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok,barátomnál lakok családi okok miatt.. Nagyon sok minden összejött az elmúlt hónapokba,ez a 2013-as év úgy érzem elpusztít. Esténként nem tudok aludni, ha párommal össze veszünk akkor meg még jobban nem megy az alvás. nem bírom azt a stresszt,a sok forgolódást. Idegesség, szájkiszáradtság, heves pulzusom van,Már párszor meg is kértem őt, hogy várja meg míg elalszom,néha félek hogy már aludni akar,mert tudom mi vár rám egész este egyedül. Próbáltam nem komolyra venni az ügyet,de most már úgy érzem eluralkodik rajtam a (depresszió?),esetleg )pánikbetegség?)Öngyilkossági gondolataim is voltak pár hónapja,de néha most is,de kontrollálom magam amennyire tudom, azért nem hiszem hogy annyira durva lenne a helyzet,legalábbis szeretném ezt hinni. úgy érzem senkire se számíthatok, barátommal is gyakran veszekszünk (talán miattam, eléggé ingadozik a hangulatom, érzékenyebb is vagyok.)

Alvászavarra a relaxációs zene, a meleg mézes tej,a levendulaolaj, szellőztetés,semmi sem segített. Napközbe azon kattogok ne hogy 6-7 óra legyen,mert akkor már sötétedik, és már előre pánikolok tudatalatt.. Kérek valakit adjon valami hasznos tanácsot, megvárom a reggelt és megyek a patikába,receptnélküli homeopátiás gyógyszerért.Mit ajánlotok? ez persze nem hosszútávú elmélet, csak erre a pár hétre mig nem jutok be az orvoshoz. Melyik készítmény a legerősebb vény nélküli, ami hatásos?



2013. ápr. 12. 04:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
:D és így mész iskolába? vagy hogy van ez? egyáltalán mikor alszol. hogy néznek ki a napjaid? sportolsz?
2013. ápr. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

röplabdáztam de izomszakadásom volt. vizsgálatokra jártam az utobbi napokba,2 hetet nem mentem. ma még ki vagyok írva, de már rettentő idegesítő. neten találtam pár megoldást pl: b komplex, citromfű, macskagyökér. Nem tudom melyik,mennyire használ?

Tegnap elkezdtem kocogni, konditerembe is megyek pár hét múlva, gondoltam kifárasztom magam,de az se segített,de a mozgást nem hagyom abba. most is szétrobban a fejem, a pulzusom már jobb.

2013. ápr. 12. 04:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Sedafit Pc.én ezt szedem hasonló problémáim vannak,kivéve hogy rajtam napközben eluralkodik a dolog.Próbáld ki nekem használ .sok szerencsét
2013. ápr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell menned, de addig is a Valeriana is nagyon jó (gyógynövényből van), illetve minden este menj ki egy kicsit sétálni 1/2 - 1 órát. Szerintem lassan már a túl fáradtságtól nem tudsz aludni. Mindenképpen szakember kell, ne késlekedj!
2013. ápr. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez csak stressz.Az a bajod,hogy problémák vannak az életedben, amik nyugtalanítanak.Ezek este, mikor nem köt le semmi, jobban foglalkoztatnak és csak jár az agyad rajtuk.

Minden nap tegyél meg annyit, ami tőled telik, a többi felől pedig ne aggódj,Minden napnak megvan a maga baja, de lassacskán megoldódik minden.A jövőtől félni pedig felesleges, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy bekövetkezik a baj, amitől félsz, így a felesleges félelmek csak tönkreteszik a napjaid.

Én a citromfűteát ismerem, finom ízű és valóban nyugtat.Kicsit álmosít is, tehát érdemes lefekvés előtt inni, minden nap.

2013. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz és kérj altatót is.
2013. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
maradj fent a hétvégén 2 éjszakát. aztán ha aludtál egy jót, lehet jobban érzed majd magad.
2013. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mi újság fent vagy? :D
2013. ápr. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

vettem nyugtató teát. abba van macskagyökér,komló,citromfű,orbáncfű, mindenféle gyógynövény amely nyugtató hatású.ebből iszok este 1-1 bögrével, azóta tudok aludni. Köszönöm a válaszokat!

Sedatif pc-t nem mertem megvenni, olvasgattam utána a neten, és azt írták sokan,hogy nem igazán hatásos.Ugyebár pénzem sincs túl gyakran,ezért maradt ez.. De napközben is nehéz már ez az egész. Orvoshoz rájöttem,felesleges mennem, a gyógyszerektől amit felírnak, attól nem fog megoldódni az élethelyzetem, xanaxos meg nem akarok lenni,az már rég rossz.

2013. ápr. 20. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:

mi lehet az oka?

a legtöbb félelmünk a halálunktól, elveszettségünktől van

azzal, hogy otthagytad a családodat, bizonyos fokig "elvesztél".

Erősítsd magadban a tudatot, hogy erős vagy, megállsz a lábadon, nem lesz baj. Barátodhoz alkalmazkodj, szükséged van rá(juk).

Istenhit segítene

2013. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!