Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mióta Pesten vagyok, sokkal...

Mióta Pesten vagyok, sokkal többet alszom. A sok stressz/közlekedés/emberek kiválthatják a nagyobb alvásigényt?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok. Még nem kezdődött el a suli, majd csak 10-étől lesz, de már szeptember elején felköltöztem Pestre.


Mióta itt vagyok, sokkal többet alszom: úgy érzem hogy napi 9-9,5 óra alvás sem elég, pedig nem szoktam nagyokat aludni sem kisebb koromban, sem tinikoromban.


Nyáron otthon voltam (otthon melóztam) és még meló közben sem kellett ennyi alvás! Akkor volt hogy simán 5-6 (max 7) órákat aludtam a melónapok közt (pedig 12 óráztam sokszor, nem 8 óra). Ha szabadnapom volt akkor aludtam 8 max 9 órát, de azt soknak is éreztem így mindig húztam ébresztőt-. Egy idő után azt vettem észre ha 9 órát alszom akkor egész nap álmos vagyok és fáradt, de ha 7 órát akkor kipihent, friss.


Nem tudom, hogy Pesten miért lehet ez, elvégre még nincs suli, nincsenek zh-k, vizsgák, nincs tanulás.

A stresszre tudok gondolni (bkv-zom, -> idegesség, sok ember, sietés, stressz) mert most nem dolgozom, nem is tanulok.


Szerintetek?


2013. szept. 7. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet a túlzott mikrohullámú sugárzás,rossz levegő,megváltozott táplálkozás és sok sok más dolog.
2013. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én pont fordítva vagyok, pesten 4-5 óra alvás, vidéken itthon pedig 8-9.
2013. szept. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert most unatkozol, nincs mit csinálni. Én is így vagyok vele, csak én még itthon vagyok és 1 hete hagytam ott az állásom. Ezalatt az egy hét alatt szinte depressziós lettem, csak lézengek, nincs kedvem semmihez. Amíg dolgoztam, addig meg az itthon töltött időt is hasznosan töltöttem és nekem is elég volt 7-8 óra alvás. Már jó lesz visszamenni a suliba és egyébként Pestre.
2013. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!