Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon ha 90-es tempó...

Magyarországon ha 90-es tempó mellett 35 centinél nagyobb követési távolságot tartok, miért hiszi minden mögöttem jövő azt, hogy neki tartogatom a helyet?

Figyelt kérdés
Egy ideje Németországban élek, és bizony eleinte nagyon fura volt, hogy ha kétszáz méterrel megyek az előttem haladó után, akkor se akar elém állni senki. Nincs anyázás, nincs mutogatás, nincs izomagyú bömös, aki letol az útról, stb. Itthon miért nem lehet így közlekedni?

2013. jún. 3. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem azt hogy nekem tartod fent a helyet.
2013. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Üdv a Balkánon...
2013. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első, hátranéztem; nem is jössz mögöttem! ;D
2013. jún. 3. 14:00
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom azért mert Magyarországon vagy 35 centi helyet hagynak az egymás mögött autózók, vagy 200m-t. Hidd el, meg van a követési távolság szerepe. Nem csak az, hogy ne fussál rá az előtted haladóra, hanem hogy egy előzést biztonságosan be lehessen fejezni. Ilyenkor a megelőzött járműnek útszélére húzódással és/vagy lassítással is elő kell segítenie az előzést. Tehát utána a biztonságos továbbhaladás érdekében a megelőzöttnek kell felvennie a biztonságos követési távolságot. És hidd el, így van ez Németországban is.
2013. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Magyarországra ez tényleg igaz. Ha hagysz 6 méter helyet, oda az Audi/BMW/Mercedes trió közül valamelyik tuti bejön, megmutatva, hogy ő aztán igazi menő, egy felsőbbrendű dolog az utakon. Az meg a másik, hogy ezek az emberek általában téged nem engednek be sávváltáskor, előzéskor stb. Tisztelet a kivételnek, nem a sikeres emberek csinálják ezt,(akiktől nem sajnálom ezeket a luxusautókat) hanem a bűnözésből élők, a testvírek, és a feltörekvő stric.k.
2013. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es tisztában vagyok a követési távolság fogalmával és a betartásának előnyeivel is. A bajom mindössze annyi, hogyha betartom a követési távolságot, rövid időn belül 67-en furakodnak be elém.
2013. jún. 3. 14:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Múltkor Cseszneknél megelőzött egy Phaeton majd még sorba végig 1 esével akit tudott. Kb. 30X lépett a fékbe (amit láttam) mialatt én egyszer sem. :D Aztán Győrben az első korforgalomnál beértem, 3 kocsival voltam mögötte.
2013. jún. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem tudom megérteni az ilyen embereket. Motorral közlekedem, a helyzet jóval rosszabb mint nálad. Sokan úgy gondolják nekem nincs jogom a sáv teljes szélességéhez, nyugodtan beautózik mellém húsz centi helyet hagyva.


Én szeretek bőven követési távolságot hagyni, autóval és motorral egyaránt, sok mesüge meg ezt kihasználva megelőz, csak, hogy előttem mehessen utána kilométereken keresztül.

2013. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó. Ennél csak az a szebb, amikor megelőz, és rögtön utána lassít, (persze téged is fékezésre kényszerítve) mert lekanyarodik jobbra.
2013. jún. 3. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Én valahogy mindig kimaradok az ilyen szitukból. Engem sokkal jobban idegesít, mikor valaki 70-nel tart fel egy egész sort. Sokkal több ilyet tapasztalok, mint ész nélkül száguldozó barmokat. Mondjuk engem nem idegesít, ha valaki gyorsan hajt, elengedem, had menjen. Csak azt utálom, aki mindenhol előzni akar, nem képes kivárni egy biztonságos előzési helyzetet.
2013. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!