Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez az enyhe, szívkörn...

Mi lehet ez az enyhe, szívkörnyéki szúrás?

Figyelt kérdés
Néhány napja vettem észre, hogy időnként érzek némi szúró érzést, mellkas környékén. Nem vészes, de azért felfigyeltem rá, mert eddig ilyen nem volt. Érdekes, hogy ha kitapogatom a szívem, a szúrást kicsit feljebb érzem. Az biztos, hogy mostanában sokat rágódok dolgokon, elég stresszes időszakban vagyok. A kávét is letettem, mert attól meg érzem, hogy felmegy a vérnyomásom.
2013. szept. 12. 09:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy az elmúlt fél évben híztam közel 10 kilót, és keveset mozgok. Lehet, hogy meg is válaszoltam a saját kérdésem? :)
2013. szept. 12. 09:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egy idegszál becsipődött,vagy beszorult a levegő. Semmi komoly,ez szinte mindenkinél előfordult már élete során.
2013. szept. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is volt ilyen, volt, hogy olyan erős szúrást éreztem, pont buszon ültem, hogy már azon gondolkodtam, hívok mentőt, mert mindjárt infarktus lesz belőle.

Elmentem kardiológiára, ahol azt mondta az orvos, hogy valószínűleg kimerült vagyok, persze mindehhez hozzájárult, hogy akkoriban sokat dohányoztam, sokat buliztam, szóval pusztítottam magam rendesen. Cigi, alkohol, iszonyat sok kávé, kevés alvás.

Mondjuk azért a saját megnyugtatásodra szerintem kérj időpontot egy szív ultrahangra, nem rossz az, ha megnézik, minden rendben van-e. Úgyis hónapok múlva lesz csak időpont, én is csodálkoztam, hogy mennék dokihoz pokoli szívszúrások közepette, erre kapok másfél hónapra rá időpontot :) kérdeztem a nővérkét, hogyha közben rosszabbul lennék, mi a megoldás? Hívjak mentőt, akkor soron kívül megnéznek :) köszi

2013. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele.

Nekem sok kv után is előfordul.

A hìzás semmit nem jelent.Hacsak nem 180kg vagy.:)

Rajtam is van felesleg.De mrllette sportszerűen bringázok.

Minden laboreredmènyem No.1 pedig van rajtam egyvhuszas tuti.

De csak a hasamon...pl a lábam tiszta izom.

Na meg ha sok kv+180as pulzussal tekerek akkor is szokott szûrni

2013. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2013. szept. 12. 23:19
 6/6 anonim válasza:
Azért szúr a melkasod egy pontban mert ritmust vált a szíved, vagy túl gyorsan ver vagy eppen tul lassan, azert szúr a szív. Amugy tudom mert nekem igy kezdődött az egész és most de a szúrás ki sugárzik a bal karba is..
2022. ápr. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!