Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kávézik az ember ébredés...

Miért kávézik az ember ébredés után, ha pont azért aludt, hogy friss és kipihent legyen?

Figyelt kérdés

2013. okt. 12. 02:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Én soha nem ébredtem még üdén és frissen - na jó, talán 6-7 évesen.


Ahogy valaki írta, nem lehet varázsütésre elaludni, de felkelni sem. Reggelente csak morgok, nem tudok beszélni, és legszívesebben bőgnék. De kikelek az ágyból, elkezdek készülődni, és 20-30 perc múlva ébren vagyok. Kell egy kis idő az agynak, hogy "betöltsön".


Nekem ez olyan, mintha valaki minden este altatót venne be, csak mert nem nyomja el az álom azonnal, ahogy a feje a párnához ér.

2013. okt. 16. 03:12
 12/23 Tomi90 ***** válasza:
46%
Hétköznap nem tudja magát kialudni senki sem rendesen, aki másnap dolgozni/suliba megy. Ezért kell a kávé. Meg függőséget is okoz a koffein. Ha hozzá vagy szokva azt okozza, hogy akkor is fáradt vagy nélküle egész nap ha rendesen kialudtad magad.
2013. okt. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
0%
A ganoderma gomba növeli a vér oxigénfelvevő képességét, így abban is segít, hogy kipihenten ébredj. A reggeledet pedig kezdheted egy fincsi ganodermás kávéval. :)
2013. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Mandy1408 ***** válasza:
54%

Egyrészt, mert azt hiszik, hogy attól felélénkülnek és mivel a placebo hatás működik, ezért éberebbek is lesznek.


Másrészt pedig ébredés után a meleg folyadék beindítja a bélműködést... :)

2013. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
55%

Alvás közben az agy oxigén ellátottsága csökken ("...a mindennapos agyvérszegénység borult reájuk...") /In: Kosztolányi: Hajnali részegség/

Kávé agyra, idegrendszerre kifejtett hatása: az agy több vért kap, ergo nő az oxigén ellátottsága.

Ez más módszerekkel is elérhető (friss levegő, időt hagyni a szervezet magától való magához téréséhez), de mivel a koffein gyorsan bekerül a véráramba, mai rohanó világban ez a leggyorsabb, "legpraktikusabb" megoldás az alváskor fellépő agyi oxigénhiány gyors megszüntetésére, az élénkítésre.

Alacsony vérnyomású emberek esetében ébredéskor pláne "létszükséglet" a vér gyors agyba pumpálása.

Így - ahogyan mások már leírták - viszonylag hamar kialakul az addiktivitás, s hiába alszol vasárnap délig (jó neked :-) ), akkor is igényli a szervezeted a koffeint.

2013. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember nem azért alszik, hogy friss és kipihent legyen, hanem mert fiziológiás szükséglet.
2013. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

"Mert a legtöbb ember nem azért alszik, hogy friss és kipihent legyen, hanem mert fiziológiás szükséglet."


:) Azért szükséglet, hogy kipihent legyél. Csak szépen megfogalmaztad, hogy ha fáradt vagy, pihenned kell, hogy ne legyél fáradt.


"hiába alszol vasárnap délig (jó neked :-) ), akkor is igényli a szervezeted a koffeint"


És ez olyan erős, hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni?

2013. okt. 18. 03:03
 18/23 titok29 válasza:
Azert hogy az ebredesi idö megrövidüljön es ne legyen olyan kellemetlen.
2013. okt. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Muki1979 válasza:
Én azért, mert szeretem. Ennyi.
2013. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

én pl nem kávézom.

de aki igen, az meg megszokásból. napi rutin.

2013. okt. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!