Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni éjjel?

Miért nem tudok aludni éjjel?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet hogy jelenleg külföldön dolgozok amig othon voltam nem volt ilyen hogy nem tudtam aludni most már négy honapja hogy külföldön dolgozok és kb 2 hete forma nem tudok éjjel aludni.A munkám elég felkavaro mert napi 6 orát dolgozom és minden héten más váltásban vagyok és egy honapban egyszer éjjel is dolgozok,és nem fizikai munkát végzek,inkább szellemileg fáradok ki,othon pedig szinte örökké fizikai munkával dolgoztam vajon ez lehet a probléma hogy a szervezet elszokott a fizikai munkátol vagy valami más.nagyon szeretném ha javaslatokat adnának mert ez igy elég nem jo.

2013. okt. 20. 23:50
 1/4 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Írtad, hogy felkavaró a munkád. Ez lehet az oka. A stressz, izgalom kiválthat ilyesmit. Próbálj meg valami nyugtató zenét hallgatni lefekvés előtt, és nem gondolni a munkádra elalvás előtt.
2013. okt. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát arra értem hogy felkavaro hogy egyik héten reggel 4 től délelőtt 10 ig dolgozom a következő héten délelőtt 10 től delután 4 ig a 3dik héten este 10 től másnap hajnal 4 ig.a negyedik héten delután 4 től este 10 ig.amugy nem stresszes annyira a munka és nem is fizikai munka lehetséges hogy fizikailag nem fáradok ki és az a gond
2013. okt. 21. 01:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A sport biztosan segít abban, hogy elfáradj, de inkább a váltott műszak lehet a gond. Ha éjszakás vagy és hajnalban jössz haza, akkor próbálj meg délelőtt még egy kicsit ébren maradni és ebéd után lefeküdni, akkor jobban megy az alvás. Alvás előtt 2 órával már csendesedj el (bármilyen napszak legyen is) és húzd be a függönyt. Legyen jó sötétítés a szobádban. Szerintem, ha lehet, kerüld a váltott műszakos melót, mert hosszú távon nagyon felborítja az alvásritmusodat.
2013. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen a legjobb az volna ha tudnám kerülni de ez a munkahely ilyen sajnos
2013. okt. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!