Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy nappal nem...

Miért van az, hogy nappal nem aludhatok, mert különben este, nem bírok elaludni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ha nappal csak egy fél órát is pihenek, már akkor sem tudok este normálisan elaludni. Suliba járok, ezért időben kell feküdnöm és kelnem... Van, hogy reggel 6-kor alszok el amikor apukám megy dolgozni. Csak a gond az, hogy félhétkor kelnem kell.... Mivel anyukám gyógy/bio mániás, ezért muszály innom ilyen teákat, és vitaminokat szednem. De ez a nem alvás mitől lehet???? Légyszi segitsetek! Nagyon rosszul erzem magamat másnam a suliba. Felelesnel nagyokat ásitok a tanár képébe... Nem bírom:( 12/L

2013. okt. 21. 01:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy 6:30-kor kelsz az normális dolog, viszont 12 évesen minek aludnál, akár fél órát is napközben? Ezek után persze ha éjszaka nem alszol, persze hogy napközben álmos vagy, de hagyd abba a nappali pihenést, mert azt már 6 éves kor után elhagyják és amíg nem leszel vagy 35-40 éves addig nem is kell nagyon.

Azt is jó lenne tudni azért, hogy anyukád szereiben mi van. A sok vitamin lehet élénkítő hatású és lehet, hogy a gyógytea alapban az. Ha így van, akkor azt inkább reggel kellene szedni és nem este (ha esetleg így lenne). Ha viszont a gyógytea álmosító hatású, akkor reggel az nem jó.

2013. okt. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne napközben aludnod? Nem vagy már ovis!


A legtöbb ember így van ezzel: kb. kétszer fordult elő életemben (mondjuk úgy 4-5 éves korom óta - óvodában sem aludtam ott szerencsére), hogy aludtam napközben. Na, hát nagyjából két napig nem tudtam este rendesen elaludni utána.


A fél hetes kelés sem korai egyáltalán, kicsi gyerekeket látok minden nap az 5:35-ös buszomon, nyilván ők jóval korábban kelnek nálad, még sincs semmi bajuk.


Kelj fél hétkor, feküdj le 9-kor, és ne aludj napközben. Ha ezt megszokod, utána semmi bajod nem lesz az alvással.


Amúgy azt, hogy fél hét, külön írjuk, a muszáj meg pontos j...

2013. okt. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nappal aludnék, akkor én sem tudnék este elaludni.
2013. okt. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Elnézést az előzőktől, de én megértem a kérdezőt. Mikor nekem gimiben minden nap 7-8 órám volt plusz fakt vagy nulladik vagy kilencedik órában, mindig 6-kor keltem, 4 óra után értem haza. Ennyi órán keresztül figyelni, tanulni, dolgozatot írni, stb. fárasztó. Általában én is mindig aludtam egy-két órát délután. Hiába nem ovis, ha az ember agya teljesen lefárad, muszáj pihennie. Meg egyébként is: a japánoknál meg az a szokás, hogy étkezések után lefekszenek egy fél órára, akár 3, akár 60 éves az illető.


Kérdező, mondhatnám, hogy menj pszichiáterhez és írass vele altatót, de korodnál fogva ő is csak gyógynövényes készítményeket írna maximum. Viszont vannak vény nélkül kapható fájdalom csillapítók, pl. a Ketodex, aminek altató hatása is van. Én fél órán belül kidőlök tőle, pedig én is évek óta altatókon élek, de még azok se altatnak olyan jól. Persze nálad nem biztos, hogy beválna, de egy próbát megér.

2013. okt. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Az éjjeli alvás fontosabb. Ha este nem tudsz aludni, akkor nappal ne aludj. Pihenni úgy is tudsz nappal, hogy leülsz és nem csinálsz semmit.
2013. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!