Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lelki problémák utáni mélyzuha...

Lelki problémák utáni mélyzuhanásból mi a kiút? Érzem hogy kezd rámenni az egészségem.

Figyelt kérdés
Szakítottunk párommal. Nagyon megalázott, elvette minden energiámat és önbizalmamat. Nem járok társaságba, nem találkozom a barátaimmal, nem foglalkozom magammal. Azelőtt csinos voltam. Minden nap megcsináltam a hajam,a sminkem, odafigyeltem az öltözködésre, az étkezésre, a mozgásra, olvastam, művelődtem, főztem, érdeklődő voltam. Ráadásul szembesültem azzal is, hogy szörnyen meghíztam. vagy 20 kiló fölösleg van rajtam. Egyfolytában folytogató éhséget érzek. Ki kéne szakadnom ebből az önsanyargatásból, de hogyan? Sose voltam befordulva. Kéne újra mozogni, de szégyenlek így kimenni az utcára :S Hívtak de bulizni, de így nem lehet emberek közé menni. Hullasápadt vagyok, egész nap fekszem és azt sulykolom magamba amiket az exem mondott, hogy egy értéktelen sz.rkupac vagyok. Akiket hagytak már csúnyán helyben, hogy léptetek tovább? Tudom, hogy az lenne legértelmesebb ha leráznám magam és továbblépnék. Miből merítsek erőt? Kérlek ne kötözködjetek és ne bántsatok.

2013. nov. 10. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Mély lelki problémák esetén, ha nem találsz egyedül ezekre megoldást, akkor tessék elmenni szakemberhez: pszichológus, klinikai szakpszichológus, vagy pszichiáter szakemberekhez.


És ha tényleg megoldást akarsz, akkor nem keresel kifogást, hanem azt teszed, amit javasolnak neked.

2013. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvos gyógyszer akart adni, nem fogok se antidepresszánst de nyugtatót szedni, úgyhogy ezt a tanácsot nem fogom megfogadni és nem azért mert nem akarok kimászni belőle. de azért köszi.
2013. nov. 10. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan tanácsot fogadsz meg, amilyen neked jó. Az orvos nem fog neked gyógyszert, antidepresszánst és nyugtatót adni, HA van más megoldás is, illetve ha te nem akarod.


Akkor adnak gyógyszert alapból, ha a doki felmérte, hogy a személyiséged nem bír el komolyabb terápiát. Akkor viszont fölösleges akaratoskodni és hisztizni, mert gyógyszer nélkül úgysem fogod bírni sokáig.

2013. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, h a túlsúly az már önmagában egy börtön, ahova magadat zártad be. És amíg ebbe a börtönbe vagy, rosszul fogod érezni magad. Amint sikerül beindítanod a fogyást, és mennek le a kilók, egyre csinos leszel, ragyogóbbnak látod magad amikor a tükörbe nézel és a kedved is visszajön, és ha már vékonyabb vagy, bátrabban mész emberek közé mert már nem azon fogsz rágódni h "meglátják milyen dagi vagyok, mit gondolnak majd rólam? jobb ha ki se mozdulok otthonról".

Én is gyógyszerellenes vagyok, nálad az egyik lehetséges kiutat abban vélem, ha visszatérsz eredeti alakodhoz.

Van a YouTuben egy kedvenc hipnózisos videóm, 3 részes FREE Weight Loss Hypnosis Session videó, angolul van de sztem nagyon jó, ennek a 3. részéből idefordítok egy motiváló részt, nem vagyok jó angolos, de azért igyekszem a fordítással. :)


"Képzeld el magadat amint évek múlva hazaérsz. Nézz meg magad és csinálj úgy mintha úgy folytattad volna az életedet, ahogy eddig éltél. Túlsúlyosan és egészségtelen ételeket fogyasztva. És minden probléma, ami felbukkant az életedben, mibe került ez neked? Mi az ára a te személyes boldogságodnak? Ahogy így élsz, rossz étkezési szokásokkal és egészségtelen ételekkel. Milyen érzés, börtönbe zárva élni rossz étkezési szokások és egészségtelen ételek rabjaként. Nézd meg magad alaposan és vedd észre ahogy érzed magad. Nézd meg a tested, lásd a súlyt amit cipelsz magadon. A kifejezést az arcodon. A terhet amit viselsz. És képzeld el magad ebben az állapotban. Nézz ki a világra, a saját szemeiden keresztül, 1 év múlva a mostantól ahogy ugyanúgy teszed a dolgaidat mint előtte. Boldogtalan vagy a súlyoddal. És ez milyen hatással van a kinézetedre és a közérzetedre. Milyen érzés? Így élni. Mit mondassz magadnak? Ebben az állapotban 1 év múlva tekints vissza a múltba ebbe a pillanatba, ahogy itt relaxálsz. Talán lenne valami amit mondanál magadnak.

Van egy másik irány is amit választhatsz. Most gyere vissza és állj ellen a múlt hibáinak. Tekints előre és válaszd a jót, egy másik jövőt magadnak. Ismét, képzeld el magad 1 év múlva a jövőben. De ez alkalommal, máshogyan csináltad a dolgokat. Vékonyabb és egészségesebb vagy most. Egyenesen állsz, kihúzod magad. Arcod ragyogó és egészségtől sugárzik. Egész tested energiával teli. Jól nézd meg magad. Milyen egészségesnek nézel ki, ahogy lélegzel, ahogy tartod magad, mennyivel több energiád van, ahogy mozogsz, mennyire karcsúnak és egészségesnek érzed magad. Boldogabbnak érzed magad. És van önbizalmad és örülsz annak ahogy kinézel és ahogy érzed magad. És más emberek is észre veszik. És büszke vagy arra, amit elértél. Sokkal boldogabbnak érzed magad mint korábban. És észreveszed mennyivel energetikusabb lettél. És mennyivel tisztábban gondolkozol és ura vagy magadnak. És észreveszed mennyivel több az önbizalmad. És most képzeld bele magad ebbe a jövőbeli énedbe. Ebbe a vékony, karcsú és egészséges énedbe. Érezd a lélegzeted, érezd az energiád. És élvezd a különbséget. Észreveszed h mennyire jobban érzed magad. És azon tűnődsz, mi mindent tehetsz ezzel a vékonyabb, karcsúbb, egészségesebb éneddel. Pillants vissza a múltba ebbe a pillanatba ahogy itt relaxálsz. Van valami amit szeretnél mondani magadnak? Megéri?

Mindig vannak választható döntések. A döntés egyszerű, attól függ melyik irányba akarsz menni. Balra vagy jobbra? A jobb az ami a jó döntés. Csak emlékezz ahova tartani szeretnél, a jobb irányba."

2013. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a bánattól nem fogyni szoktak? én rohadtul örülnék ha inkább híznék, mikor padlón vagyok..
2013. nov. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első lépést már megtetted a javulás felé, mégpedig azzal, hogy beszélsz róla!

Depresszió, túlsúly stb Tudom miről beszélsz!

Én is végigjártam! De van Kiút! Segítség nélkül azonban nagyon nehéz!

Ha érdekel, hogy én hogy jöttem helyre, és hol találtam segítséget szívesen elmesélem :) Buék

2015. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!