Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tud itt valaki biztos módszert...

Tud itt valaki biztos módszert a reggeli nem elalvásra?

Figyelt kérdés

Mindig alvásproblémáim voltak, és a reggeli felkelés is mindig nehezen ment. Van hogy simán nem ébredek fel az órára. Ha a szoba másik végére teszem, akkor odasétálok és még álmomba kinyomom.


Hasonló problémája volt itt valakinek? Van megoldás??



2013. nov. 13. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mp3 lejátszót szoktam elindítani, így nem alszok el.
2013. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Este feküdj le időben.
2013. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, az mp3 lejátszót közvetlenül ébresztőóra után indítod el, hogy ne tudj visszaaludni?

Jó ötletnek tűnik.

2013. nov. 13. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, szól az ébresztő. Füllhallgató be, aztán zene, arra felébredek.
2013. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Este szopogass el lefekvés előtt, ami pl. 21 h-kor legyen: SEDATIV PC-t, ettől jobban elalszol és mivel kialszod magad: korábban ébredsz fel.

Ha ez nem segít 3 hét szedés után sem, akkor menj el jó homeopata orvoshoz. Meg fogja keresni az alkati szeredet!

(Esetleg, ha tennél az ágyad mellé egy fél citromot és belecsavarnád a szádba, amikor megcsörren a vekker?)

Egyéb: se nappal, se reggel, se soha: ne igyál Ice-Teát, semmilyen fekete teát, se kávét, se kólát, se energiaitalt, csak olyan italt, amiben nincs serkentőszer. mert ettől nem bírsz elaludni és totál ki fogsz készülni!

2013. nov. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
kereg dragan kaphatoak okos agyak, amik szoszerint kidobalnak az agybol
2013. dec. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még a probléma, de azért írok.

Nekem is hasonló gondjaim vannak, de én általában fontos alkalmak előtt alszom el, legutóbb érettségi előtt sikerült :D


Az egyik megoldás, hogy megkérsz valakit, aki veled lakik, hogy keltsem föl, és öt perc múlva nézzen rád, hogy fölkeltél-e.


A másik, hogyha okos telefonod van, léteznek olyan ébresztőalkalmazások, amikben csak úgy tudod kikapcsolni az ébresztést, hogyha különböző feladatokat megoldasz (pl. captcha, matekpéldák, memóriajáték) vagy leolvasol vele egy qr-kódot, nfc taget, amit bárhol elhelyezhetsz a lakásban.


Nekem ezek váltak be, sőt, a kettő kombinálva még hatásosabb! :D

2014. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!