Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miken kellene változtatni,...

Miken kellene változtatni, hogy egészségesebb, élettelibb legyen?

Figyelt kérdés

Párom szinte semmit nem mozog,gyakorlatilag ideje sincs rá,melo után tanul,hétvégén suli,örül ha alhat.Enni csak olyat hajlando,ami husos,zsiros,nehéz kaja,meg édesség.Lassan már a szexhez sincs ereje.De ugy átlagban semmihez amihez mozgás kell.Ha tehetné,wcre is kocsival menne...van rajta felesleg (mivel hasra megy,még az elmegy kategoria,az izom alakult át zsirrá)


hiába probálok,hogy zöldséges kajákat,meg egyen lassabban,akkor hamarabb telitődik,meg menjünk sétáljunk,vagy uszoda,akármi,nincs kedve,ereje...de ez csak rosszabb lesz,ugy érzem

aggodom érte,huszonéves,1-2 éve még életerős volt,most meg mint egy 70éves bácsika...pedig még a 20hoz mindig közelebb van mint a 30hoz:S

ha sokat mondogatom neki,hogy mit kellene (persze velem együtt mozogni,velem együtt enni a normálisabb kaját),akkor lehurrog csak,hogy igy már nem is jo ő nekem

pedig nem erről van szo,csak aggodom érte...


mit tudok tenni ha ő nem akarja?


2009. nov. 17. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
El kell vele beszélgetni, ha Te kevés vagy, akkor szülők, barátok, vagy orvos segítségét kérve, és felvillantva a szomorú perspektívát. Szükség esetén kórházi kezelés!
2009. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én ugyanabban a cipőben járok(tam),mint a párod.Nagyon ellustultam,és meg is híztam,és mikor a párom ezt próbálta burkoltan mondani,hát vérig sértődtem.Mígnem rosszul lettem,orvoshoz kellett mennem,ahol kiderült,hogy magas a vérnyomásom...ez persze az életvitelemből adódó.Akkor beláttam,hogy ez így nem mehet,valamikor egészséges és szép voltam,most meg inkább hasonlítok egy állathoz,mint egy emberhez..Hát változtatok!Bringát vettem magamnak,ez a sport kezdetnek nagyon jó,kíméli az izmokat,a szívet,mégis megmozgat,ezenkívül fele annyi adagokat eszem,a tányér másik felére saláta kerül,és nem is olyan

rossz!32 éves vagyok,nem akarok 50-nek kinézni.

Sajnos ha ő nem akarja,te nem nagyon tehetsz semmit,én sem akartam,a párom bármit tehetett volna,biztos mindent sértésnek vettem volna.

2009. nov. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de én nem szeretném megvárni amig valami baja lesz,és belátja magától:(
2009. nov. 19. 19:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha most megvizsgálnák alaposan már biztos jelenleg is vannak betegségre utaló dolgok, magas vérnyomás, vagy és magas vércukor, koleszterin,...stb.

Mielőbb orvoshoz!!!

2009. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

orvos...szemészhez is már csak akkor tudtam elrángatni,mikor munkájában akadályozta a rossz látása...


orvostol irtozok,titeket mivel lehet rávenni,hogy m,égis elmenjetek?

2009. nov. 20. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem legyél vele nagyon határozott!Emelt fel a hangod,nézz a szemébe,és mond meg neki,hogy ebből az életvitelből ennyi,tovább ezt nem csinálja,mert komolyan aggódsz érte,és nem hagyod,hogy súlyosan megbetegedjen!

És hogy igenis nem akarsz egy vénemberrel együttélni,a régi őt kéred vissza,aki nem volt lusta,akivel jókat lehetett szexelni,stb.

Ebből érteni fog,ha szeret téged.Próbáld meg,mást nem tehetsz.

2009. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok, csak félig fordítva, mert sokat idegeskedek, emiatt meg nem eszek. Ez ugyanolyan rossz. De a még rosszabb, hogy én belátom, hogy ez nagyon nem oké, mégsem tudok rajta változtatni...


Egyébként meg használhatsz trükköket is. Pl. megmondod, ha nem jön úszni, akkor te elmész egyedül. Ha elmegy úszni, akkor este valami olyat kap, ami... Ezt folytatva, így, a fülébe sugdosva, a képzeletedre és az ízlésetekre bízva :)))

Ha így is nemet mond, akkor valami betegség áll a háttérben, mert egy ilyenre szerintem férfiember nem mond nemet :)

2009. nov. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!