Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tudnátok ajánlani korpásod...

Mit tudnátok ajánlani korpásodás ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon korpásodik a fejbőröm . Már több mindent kiprobaltam de nem használ . A Nizoral-ról mi a véleményetek ? Érdemes kiprobalni ?

2013. nov. 18. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam ajánlani! A legjobb korpásodás ellen.
2013. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bakonyi Sziszi válasza:
Ha engem kérdezel, mikor korpásodni kezdett a hajam a bőrgyógyász első kérdése az volt, hogy mikor váltottam sampont. Egy perc alatt kiderült, hogy a megszokott régi samponom lecserélése miatt alakult ki a korpa, mert a bőröm nem tudott alkalmazkodni hozzá. Mióta a régi samponomat használom, nyoma sincs a korpának. Ellenben biznyos esetekben és módszerekkel rá lehet szoktatni a fejbőrt egy új samponra is. A korpa a fejbőr gyulladásának eredménye. Sok sikert a harcban!
2013. nov. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindigis ezt a sampont használtam , és soha nem változtattam . Talán ez is lehet a probléma ?
2013. nov. 19. 06:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a korpásodást sokszor gomba okozza, a Nizoralt ajánlanám elsősorban. Ha nem használ, ki lehet próbálni a T-Gelt (szalicilsav). Ez gyorsítja a hámlást, és szép új fejbőröd lesz :)


egy gyógyszerészhallgató

2013. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sok helyen azt olvastam , hogy a korpásodást bőrgyulladás okozza , és máshol pedig , hogy gomba műve . Akkor most melyik lehet nagyobb valoszinuseggel ? Ha sapka van a fejemen akkor nagyon elkezd viszketni a bőröm , ha meg nincs akkor nagyo ritkán , ami természetes.
2013. dec. 2. 22:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Gomba okozza a korpásodást. A Nizoral sampon jó lesz rá. Az a lényeg, hogy jól le kell az elhalt sejteket áztatni és dörzsölni a fejbőrről.
2013. dec. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, a korpásodást bőrgyulladás okozza,aminek leggyakrabban gombásodás az oka. A Nizoral sampont próbáld elsősorban.
2013. dec. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a válaszokat ! Még annyit , hogy hol kaphatom meg a Nizoralt ? Patikákban ha keresem lehet kapni ?
2013. dec. 3. 11:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Patika, drogériák
2013. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 EgresAmeli válasza:

Szia!

Én egy teljesen természetes módszerrel szabadultam meg a korpától.Tudtam hogy a csalán sok egyéb hatása mellett hajnövesztő, ezért gondoltam hogy kipróbálom. 3 használat után elmúlt a korpám, pedig nagyon intenzív volt...

2 dolog kell hozzá. Gyógynövény boltokból vett csalánlevél (teának való, de nem filteres)és víz (szobahőmérsékletű).

Az első 2 alkalommal miután hajat mostam 1 tk csalánlevelet feloldottam annyi vízben hogy bőven ellepje, majd hagytam állni, úgy 1 órán át. Ezután a hajamba dörzsöltem, bebugyoláltam, és egész este rajtahagytam. Másnap kimostam a hajamból. Hihetetlenül jót tett neki, már akkor észrevettem hogy sokkal kevesebb a korpa, egyetlen negatívuma, hogy képtelenség kimosni a haj tövéről a kisebb leveleket, de én szabin voltam, így megérte.

A harmadik alkalommal finomítottam a dolgon. Használat előtt porrá őröltem a csalánlevelet hogy minnél intenzívebben oldódjon ki belőle a hatóanyag, majd mint előtte, 1 teáskanál csalánt annyi vízzel engedtem fel hogy szépen ellepje. Várakozás után átszűrtem és ezzel öblítettem le a hajamat. Ezt már nem is mostam ki belőle.


Remélem segítettem!

2014. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!