Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Korpásodás ellen hatékony...

Korpásodás ellen hatékony gyógymód?

Figyelt kérdés

Barna, nem túl rövid, (6-8cm) Erős szálú, és hajhagymájú, felálló, dús hajam van. 15 éves vagyok. Erősen korpásodik, és hajmomás utáni 3-4. nap után (függ az erősebb izzadások számától, vagy a hajam hosszúságától, koszosodástól) erősen elkezd viszketni a fejbőröm, elkezdegm vakarni, egészen addig, amég újra hajat nem mosok, és a kör megismétlődik. A hajam általában rendszertelenül mosom, sima Head&Soulders-t használok, de van hogy más sampont is. Kb 3-5 naponta mosom, és általában 2x 3x samponozom be és öblítem le.


Mivel lehetne gyógyítani? Sampon? Gyógyszer? Valamit csináljak máshogy? Esetleg több gyulladáscsökkentő hatású ételt kellene fogyasszak? Mind3? ... Előre köszönöm a segítséget.


2012. jún. 6. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ezt használtam és használom is folyamatosan és bevált. Eltüntette a korpát, de ha más samponra térek át pár hét alatt visszatér a korpa. Ha ezzel mosod rendszeresen max 1 hónap és elmúlik. Viszont ezt sajnos rendszeresen kell használni.



[link]

2012. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vegyél a patikában Nizoral sampont, az 2 hét alatt elmulasztja, ha a leírás szerint használod (rajta kell hagyni 5 percig). A korpát gomba okozza, nem az ételek.

Illatszerboltban kapható korpásodás elleni samponnal ne próbálkozz, semmit nem érnek.

Ha nem múlik el, akkor bőrgyógyász, de sokkal többet ő sem tud mondani.

A 2-3 samponozás pedig nagyon sok. Ha 3 naponta mosod, elég egyszer, ha 5 naponta, akkor 2-szer. A 3 felesleges és csak árt.

2012. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ha a Nizoralt veszed, azt nem kell állandóan használni, mert nem fog visszatérni a korpa. Ezért mondtam, hogy felesleges mással próbálkozni.

Arra készülj, hogy elég drága sampon.

2012. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok és kár, hogy nem lehet szerkeszteni a hsz-t. Nekem a Nizoral semmit nem ért. Ajánlom próbáld egyiket is és másikat is. Meglátod melyik használ.
2012. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem. Am valami ilyesmit hallottam, hogy a korpát gyulladás okozza. ezért kell gyulladáscsökkentő ételeket enni, meg kezelni
2012. jún. 6. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez ökörség. Mint fentebb írták a korpa az gombától van.
2012. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem ért a Nizoral semmit, de jó sokba került... Lehet kapni fodrászkellék boltban Subrina Recept sampont és hajszeszt. (1100Ft körül van/db) Az elején mosd meg heti 2x vele a hajad, és a hajszeszt is használd, később elég heti 1x. Tök jó illata is van. Éveket szenvedtem ugyanígy, mint Te, de ez bevált.
2012. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a korpás fejbőr lehet gyulladt, de a gombától gyulladt, nem pedig a gyulladástól korpás. Így már érted?

2.


Ui: azért írtam a bőrgyógyászt, mert ha már a Nizorál sem hat, akkor szükséges esetleg gyógyszeres kezelés is.

Nem hiszem, hogy a gombaölőt tartalmazó sampont rendszeres, hosszú távú használata egészséges lenne, gyógyszereket sem szed az ember állandóan. Csak annyit lehet elérni vele, hogy állandósul az állapot, ahogy nálad is, első.

2012. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a Head&Shoulders-től nekem csak sokkal rosszabb volt...Szerintem azt ne használd. (7es voltam)
2012. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!