Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a legjobb megoldás anorexia...

Mi a legjobb megoldás anorexia ellen?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok jelenleg, kb 5éve szenvedek benne, purgatív típus (hánytattam is magam, hashajtózás stb..) 1 éve járok pszichiáterhez, gyógyszereket szedek, mellette őa pszichológusom is. Most úgy vagyok h. kb 4-5 hónapja nem hánytattam magam, híztam kb 3 kilót egy éve. Vannak még nagyon rossz érzéseim amikor tükörbe nézek, dagadtnak érzem magam, folyamatosan bennem van hogy koplaljak mert csúnya vagyok, senki se szeret ha meghízok és még sorolhatnám.


Viszont kb 2 hónapja elolvastam louise l hay könyvét és sok dolgot megtudtam belőle hogyan szeressék és FOGADJUK el magunkat, testünket, érzéseinket és a többi embert! Azóta naponta 50 szer mondom hogy "gyönyörű vagyok, szeretem magamat és elfogadom a testemet olyannak amilyen"

Tükörhöz állva is szoktam ezt csinálni.


Mellette naplót kezdtem írni 3 hónapja, verseket történeteket mindig is írtam de most hogy nem hánytatom magam sokkal jelentősebb szelep amin levezethetem a negatív energiákat. Remélem ki fogok gyógyulni teljesen egyszer mert nem akarom tönkretenni az egézségemet ilyen fiatalon, és azt se akarom hogy elvegye az anorexiával való küzdelem az egész életemet.



2013. dec. 2. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
A testednek szüksége van zsírra, legalább a súlyodnak a 17-18%-a zsírból kell, hogy álljon.
2013. dec. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
nekem legjobb barátnőm volt anorexiás.. csak annyit mondtok hogy gratulálok!:) hogy erőt vettél magadon! és mindez amit írtál, hogy naplót írsz, önbizalom növelést csinálsz azzal hogy mondod hogy gyönyörű vagy, mind ez csak tiszteletre méltó!:) csak így tovább! remélem hamar végleg kigyógyulsz és jól leszel, boldog leszel:)és biztos vagyok benne hogy gyönyörű vagy!:)
2013. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!