Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjszaka elalvás előtt állandóa...

Éjszaka elalvás előtt állandóan elkezdek viszketni és a halántékom is rángatózik. Mitől lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron kezdődött. Amikor lefeküdtem aludni hirtelen elkezdett viszketni a talpam. Majd későm már az egész lábam, 1 órán keresztül vakaróztam megállás nélkül. Azt hittem esetleg egy rovar okozhatta, de se csípés, se bogár nem volt sehol sem. Később ez a tünet visszatért. Van, hogy olyan hevesen kezd el viszketni a lábam, hogy előtte szó szerint megrándul, van hogy az egész testem. Az elmúlt hetekben ismét jelentkezett. Semmilyen bőrprobléma, semmilyen csípés nyom, és a viszketés mindig az elalvás előtt jelentkezik. Amint kijövök az ágyból elmúlik, bár néha napközben visszatér, de nem olyan hevesen, és nem olyan hosszú ideig. Napok óta a bal oldali halántékomnál furcsa remegést éreztem, ez tegnap éjszaka már nem remegés, hanem szabályos rángatózás volt, olyan hevesen, hogy még a fogaim is összekoccantak. Nagyon megijedtem, és nem is aludtam sokat, mert a viszketés hajnali 2-től reggel 8-ig tartott. Mitől lehet? Az ágyneműm a viszketések kezdete óta többször cserélődött, és a mosószer is más és más volt, így semmilyen allergiára nem gyanakszom. És miért csak elalvás előtt jelentkezik? Miért rángatózik a halántékom egyre erősebben? Lehet, hogy a viszketés pszichés eredetű? Kérlek adjatok valamit, egy jó tanácsot, vagy csak egy tippet, hogy szerintetek mi lehet.

Nagyon szépen köszönöm.


Panni, 23 éves.



2013. dec. 7. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Pszichés zavarnak tűnik. Akár ideggyulladás is lehet.


Egyébként a rüh az, ami ágymelegben viszket a legjobban, mert akkor aktívak az atkát, de annak lennének látható jelei is, kis piros pöttyök.

2013. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen rühre is gondoltam már még tavaly de semmilyen pötty nincs rajtam, semmi látható jel.. :S
2013. dec. 7. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Én is pszichés okokra gondoltam így elsőre.
2013. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen.. :S És akkor a halántékom is ezért rángatózik?

Elég kellemetlen mert nem tudok tőle aludni.

Van valami jó módszer ez ellen? Ti tapasztaltátok már?

2013. dec. 7. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Tanulj meg relaxálni! Lazíts, meditálj.
2013. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hasonló problémám volt, a bőrgyógyászhoz fordultam vele.

Megnézte a lábam, azt mondta: kiszárad a bőröm a fürdéstől. Ő azt javasolta, hogy fürdés után zsírosabb testápolóval kenjem le. Azóta ezt teszem, nekem bevált.

2013. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!