Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért rángatózik? 7hónapos...

Miért rángatózik? 7hónapos kisfiú, az esti elalvás előtt -még ébren- állandóan ráng.

Figyelt kérdés
Érdekes hogy nappal nem,vagy ha nagyon fáradt és rögtön elalszik akkor nem rángatózik.Kicsit aggódom.
2012. jan. 20. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Védőnőt, orvost kérdezz meg erről. Talán pontosabb választ kapsz. Remélem, hogy nincs vele gond, csak az idegrendszer fejletlensége miatt van ez.
2012. jan. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csinálta néha ezt, nappali altatásnál.Ő 15 hónapos, és amióta nem szopik, ringatva altatom el, mert rászokott.Amikor nem eléggé álmos, sokszor csinálja azt, hogy hátrafeszíti a testét, és rángatja magát.De ilyenkor hisztizik is hozzá.Nem aggódom, mert akaratból csinálja.Szóval nem tűnik akaratlan mozgásnak, rohamnak, ilyesmi.Egyébként látta neurológus is, nem ezért, hanem a picit lassabb mozgásfejlődése miatt, és ő is egészségesnek találta.Mindig várd meg, míg elég álmos, de a biztonság kedvéért kérdezz rá a dokitól.Ha pl. epilepsziás roham lenne, akkor napközben is előfordulna.A védőnő szerint a kis rohamnak is vannak jelei még az ilyen pici babáknál is.Játék közben fennakad a szeme, kiejti a kezéből a játékot, összecsuklik, olyan, mintha nem lenne ott, csak testben.Ha nincs ilyen, akkor ne aggódj.De kérdezz rá, megnyugodni csak akkor fogsz.
2012. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Természetesen rákérdeztem. Csak a védőnőt tudtam elérni. Már régebben is tapasztaltam ezt nála, de elmúlt. TALÁN össze tudnám kötni azzal, hogy mozgásfejlődési ugrások előtt csinálta, pl. mielőtt fordulni tudott volna, csinálta, vagy most talán összefüggésben van a kúszással, lehet, hogy most azt fogja megtanulni. Fene se tudja. Jobbat a védőnő sem mondott, utalt az epilepsziára. Figyelnem kell, feljegyeznem mikor milyen rángásai vannak, éber e vagy sem, És fontos, hogy mikor csinálja. Remélem tényleg csak azzal van összefüggésben, hogy nem álmos eléggé, de már bőgni sincs ereje, a kettő között van, és így reagál. Pl. az apukája ma mondta, hogy volt amikor ő fektette le, és nem akart még aludni akkor ütött a kis kobakját. Én ilyet még sosem láttam nála. Egyelőre jegyzetelek, de nagyon szívesen várom a válaszokat, hátha valaki más is találkozott már ilyennel.

Köszi:-)

2012. jan. 20. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én 6,5 hónaposom a fejét rázza ha elálmosodik. Elég ijesztő.Néha a szemei is felmennek. de ő is csak elalvás előtt csinálja. én megkérdeztem a dr.néninket azt mondta h ha csak elalvás előtt csinálja és nem társul hozzá végtagrángás akkor nem kell aggódni. én két dolog miatt is félek. az egyik, h a kisfiam dédnagymamája epilepsziában halt meg. a másik, h neki a pocakomban volt két nagy ciszta a fejében.egyenlőre figyelnem kell, ha mást is tapasztalok (pl h hirtelen "nincs ott velünk" vagy kiejti)
2012. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!