Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ha elalvás...

Mit csináljak ha elalvás előtt állandóan kattog az agyam, és emiatt nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés

Elalvás előtt mindig belém bújik a nagy filozófus, és minden álom kimegy a szememből. Már annyira elegem van. :/ Hiába fáradok ki fizikálisan napközbe, este nem hozza meg a fáradtságot. Persze napközben meg aludnék, mint a bunda, de ha ledőlök, ha nem, este akkor sem megy az alvás.


Már egész héten ez megy, és rohadt unalmas...

Valami jó tanács?


Köszönöm!

15/L


2012. júl. 2. 02:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Van pár módszerem erre. Egyik, hogy nem fekszem le, majd csak köv. este, addigra már hihetetlen álmos leszek és alig várom, hogy alhassak. Persze, ha otthon vagyok és semmi fontos dolgom sincs, akkor úgyis elalszom délután, de ha van valami, ami miatt muszáj, akkor könnyen megy a dolog. Aztán szoktam olyat, hogy valami hangoskönyvet teszek a telómra és elkezdem hallgatni fekve és általában ez elálmosít...olyan estimeseszerű .
2012. júl. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem hiszem, hogy kihagyok egy "éjjeli" alvást, mert én már reggel 8kor kidőlnék. :) Zenét is szoktam hallgatni telón, mondjuk az nem olyan, mint a hangoskönyv. Már begolyózok:/
2012. júl. 2. 03:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
üdv a klubban :D (neked sikerült már elaludni? én feladtam...)
2012. júl. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én sem tudok. Igaz most nem is akarok:D

Engem meglepően Selena Gomez Who Says című számának sokszori hallgatása elaltatott.:D

2012. júl. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Zene kifejezetten hátráltat ebben, valami monoton legyen, ismeretterjesztő film vagy hangoskönyv amit fél füllel hallgatsz.

Én pl Spectrum révén már mindent tudok a lepkékről és a galaxisról, minden éjjel az megy.

2012. júl. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan zenét kell hallgatni, ami alá delta hullámokat kevertek be. Ugyanis az agy egy idő után felveszi a lassú agyhullámokat. Mint például ez


http://www.youtube.com/watch?v=7wbC2n-9FKI


Az agyunk állandóan problémákat akar megoldani, ezért önállósítja magát. Ha sikerül a figyelmedet valami kevés ingert adó dolgon fókuszálni, akkor el tudsz aludni. De a végső megoldást az adja, hogy ami feszít, ami stresszel az éld meg a valóságban.

2012. júl. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nagyon tetszik a linked! nem tudnal esetleg olyat is belinkelni ahol madarak enekelnek? nem beszelek angolul,jol jonne a segitseged! koszi!
2012. júl. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
háhá hasonló a szitu, én iszom ilyen nyugtató teát, meg beverek 1-2 nervefenplengét aztán úgy könyebb. Mióta az eszemet tudom ez megy, forog azagyam folyamatosan. Én már meguntam, ezek pedig nem erős nyugtatók, csupa gyógynövény.
2012. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Oh, ez a link milyen jó! És több,m int 3/4-ed órás, addigra már csak elalszok. Remélem nem gyogyózok be tőle.... :DD


Kedves 3:18, már nem neteztem akkor, de még mindig az ágyban forgolódtam... :S Véleményem szerint, ma is erre a sorsra jutok, hacsak az a zene nem segít.


Vagy majd kipróbálom a Spectrumot. :)


Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2012. júl. 2. 11:19
 10/15 anonim ***** válasza:

Nyár... Mindig ez van. Egyébként csak le kéne fárasztanod magad vagy menj el bulizni .

Bár nekem amúgy kattog állandóan szóval nem tudok mit csinálni. De majd remélem hamarosan kigyógyulok...

2012. júl. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!