Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez most ugye nem életveszély,...

Ez most ugye nem életveszély, nem súlyos?! Vagy az?

Figyelt kérdés

Picit hosszú leszek,de halálosan komoly sajnos:( Az eset most történt 10perce,teljesen akutt.


12éves kisöcsém éppen rágózott és lenyelte a rágógumit. Viszont amikor ülő állapotban le akarta nyelni,hirtelen csuklott egyet,és saját elmondása szerint a rágó hátulról felment a légcsövébe,orrüregbe.Sajnos nem egyértelmű lehet hogy lenyelte utána megint és csak a nyálkahártyát karistolta meg azért érzékeny,de lehet hogy még mindig ott van?

Nagyon zavarja olyan bután krákog az orrával.

Most meg itt bőg.


Az orrán kap levegőt,szépen akadálymentesen,kifújni kitudja gond nélkül meg be is.A taknyot(már bocsánat) le tudja szívni,a szájába,és az orrát is beletudja fújni a zsebkendőbe.Fizikailag, útba nincs semmi az tuti.Csak "érzi hogy ott van hátul az a mentolos".Kislámpa fényénél felfordított buksinál nem látni semmit:( AZt mondja nyeléskor érzi csak olyan mintha "ottlenne" valami.


Nem akarok ilyennel ilyenkor orvoshoz futkosni, a kérdésem annyi lenne csak saját magam (meg persze a gyerkőc) megnyugtatásául,hogy ugye nincs potenciális életveszélybe? Nem mehet be föl az agyába, meg ilyenek?


Én két dologra gondolok,ha ott is van.1,Ha kiszárad a rágó megkeménykedik és valamelyik oldalon(optimális esetben belül) kipottyan szépen. 2,ha nem szárad ki akkor meg előbb-utóbb pár óra vagy max nap, után szétmállik a folyamatos nedvességtől.

A lényeg most az hogy van e ok komoly aggodalomra?


A szájból és/vagy a nyelőcsőből ugye nem kerülhet nagyon veszélyes helyre (agy pl.) a rágó egy rossz levegővétel miatt ugye?

Illetve segíthet e rajt a váladékoldó orrspary esetleg vagy mit javasoltok?


Bocsánat ha hosszú lettem,kérlek segítsetek!

Elsősorban abban,hogy szerintetek ha hagyjuk,lehet e neki komolyabb/nagyobb baja?


2013. dec. 23. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Az agyába nem kerülhet, csak ha oda nem piszkálja(tapasztalat, de nekem szotyi héjjal), viszont azért akkor sem kéne erősen orrot fújnia vagy szívnia.

Ha ott van, akkor orvosi beavatkozásra lesz szükség, ami kb annyit, hogy beledugnak valamit az orrába.

2013. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mekkora rágó?
2013. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 drazsé.
2013. dec. 23. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Én félnék, hogy éjjel, álmában rossz helyre szívja a rágót, légcsőbe, tüdőre, mit tudom én. Bevinném az ügyeletre. Inkább derüljön ki, hogy vaklárma, minthogy baj legyen.
2013. dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az jó, ha kap levegőt
2013. dec. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már jobban van?
2013. dec. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!