Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mentális vagy tényleg beteg...

Mentális vagy tényleg beteg vagyok, megköszönném ha elolvasnád?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem is tudom honnan kezdjem el,körülbelül egy/másfél hónapja jött ki rajtam egyik napról a másikra,mellkasfájdalom, halálfélelem,szorongás olyan érzés mint ha megakarnék halni, elmentem dokihoz csinált egy ekg-,elmentem vérvételre aztmondta az jó, ez a szorongásos valami meg valami családi trauma miatt jött ki rajtam ez után saját véleményem szerint pánikbeteg lettem. Telt múlt az idő ez kezdett csillapodni aztán rám jött egy olyan valami mint ha nem a valóságban lennék mint ha álmodnék olvasgattam arra a dűlöre jutottam ahogy olvasgattam derealizáció-ban szenvedek rendben. Azóta amit hallok vagy olvasok olyan tünetek jönnek ki beképzelhetem?Itt van pár példa erre:

-Pár napig fájt a fejem abban a hitbe voltam hogy,agydaganatom van,ez elmúlt egy pár nap után.

-Elkezdett fájni a hátam (potyadohányos vagyok)+ mellé a mellkasom több napig abban a tudatban voltam tüdörákom van elmentem dokihoz meghalgatott minden rendbe volt,ez után szinte ez is elmúlt.

-Anyuék nem rég beszélgettek ,hogy egyik ismeresük meghalt hererákban,másnap már nekem is fájt a herém addig tapogattam még nem találtam valamit abban voltam több napig szintén hogy,komolyabb baja van aztán addig olvasgattam még rájöttem miaz azt azóta a fájdalom is csillapodott.

-Találtam mint 2bordámon 2csomót tapintásra eléggé fájt egyből arra a döntésre jutottam hogy,ezis komolyabb betegség stresszeltem rajta pár napot azt elmúlt de jött a következő,fáj a hasam mellett jobbra a bordám alatt attól félek most hogy,hasnyálmirigy gyulladásom van.

Na most ezzel az lenne a bajom hogy,már rendes hülyének érzem magam ha elkell mennem dokihoz. Szerintem ezek miatt alakult ki szinte az állandó szorongás,levertség. Most azon gondolkozom hogy,kérek a háziorvosomtól egy teljes körüli kivivizsgálást rákszüréstől,kezdve,ct,minden akkor szerintetek ezek elmúlnának vagy megint csak az lenne hogy,akkor biztos más bajom van amire nem volt vizsgálat?

Mit kezdhetek ezzel,esetleg aki szenvedett már ilyenbe adna tanácsot előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



#betegség #szorongás #hipochonder #mentális próbléma #pschiés
2013. dec. 24. 18:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyszerű szorongás, hipochondria. Pszichológus tud segíteni. Az orvosnak tényleg ne járj mindennel a nyakára, mert be tudnak erre rágni és tényleg hülyének fognak nézni, persze ha valamit súlyosnak érzel, akkor azért menj el. De jó teszt lehet, hogy vársz egypár napig, hogy elmúlik-e a tünet illetve ténylegesen zavar-e az életedben.
2013. dec. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát igen már másfél hónapja körülbelöl így vagyok persze hogy,zavar.

De mi ezt mentálisan képzelem be akaratom ellenére amikor nem is gondolok rá hogy,fáj és tényleg úgy érzem mint ha fájna ha odanyúlok vagy nem értem?

2013. dec. 24. 18:08
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
Bármilyen egészségügyi panaszod van, orvoshoz fordulj vele. Nem néznek hülyének, és el sem zavarnak. Ez a dolguk.
2013. dec. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok elmehetnek a csába. Egy pánikrohamot nem tudnak diagnosztizálni ?!!!!!!!!!!!!!!!!! (Ismerős...)

Te pedig menj el pszichológushoz. Ha elmész, meggyógyulsz. Ha nem, pokol lesz az életed, akár évekig.

Tapasztalatból beszélek.

2013. dec. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A legjobb orvosság hogy nem olvasol orvosi könyveket, sokat vagy a szabadban, sportolsz. Az hogy beképzeled magadbak a komolyabb bajt meg a szorongás ezekkel nagyszerűen oldható. A legjobb ha kombinálod a kettőt egy állattal pl kutya. Az állat, a gondoskodás róla rengeteget segìt, kinn vagy vele a szabadban ami nagyszerű, és viheted sétálni, közös futások ami... Nah de teszteld csak le. :) A dilidoki a pénzt viszi, nem érdeke h jobban legyél mert akkor a potyapénztől elesik. Felírnak gyógyszert? Pfff erre még nem kell! És addig tegyél ellene amíg ez így van!!!
2013. dec. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen tény igazad van.

Csak az gyötör ebben hogy,mindegyik után jön egy másik amin tudok stresszelni,ha alacsony a pulzusom attól féleg leáll a szivem ha gyors akkor meg azért mindig van mit stresszelnem remélem érted mire gondolok.

2013. dec. 24. 18:13
 7/16 anonim ***** válasza:

Jó írta az első, menj el pszichológushoz / ne pszichiáterhez, mert az gyógyszert ír fel rögtön /.

Leginkább szomatizálsz és úgy látszik, hogy tehetséges is vagy ebben :) / a szorongást testi tünetekben jeleníted meg, igen változatos megjelenési formákat ölthet, szinte minden szervrendszert érinthet /

Viszont nem kéne így leélni az életed, mert sosem fogod jól érezni magad a bőrödben, valamint teljesen ráállsz a betegségekre és a gondolati rendszered is beszűkül, mert csak a tünetek lesznek számodra a fontosak. És az a baj, hogy mindig jön a következő, az újabb.

2013. dec. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sportolni sportolok ha annal lehet nevezni "Gyurok" ott aránylag jól érzem magam de néha ott is rám jön ez a kedvetlenség,levertség de csak néha. De amikor hazajövök lefürdök,eszem egyet lefekszek tv-zek aztán valahogy a kezem ügyébe került a vérnyomásmérő mondom megmérem 101volt a pulzusom tisztában voltam vele hogy,azért volt mert előtte sportoltam meg ittam egy fehérjét azis "elvileg megdobhatja a pulzust" de én mégis abban voltam hogy valami komoly szivbetegségem van.
2013. dec. 24. 18:19
 9/16 anonim ***** válasza:
nyugi, ha szívbeteg lennél azt megéreznéd. A vérnyomásmérőt tedd el a pi(sába! Nem kell! Ne is gondolj ilyenekre. Ha eszedbejut, keverj le egy pofont magadnak, és kezdj valami hasznosba. Takarítás akármi mindegy csak ne gondolkodj. Főleg ne hülyeségen. Idővel elmaradnak ezek a gondolatok. Beszélgetés ok pszihológussal, de gyógyszert semmit. Sport, természet állatok és hasznos meló, vagy tanulás ami leköt, alvás és mindent újra. Orvosi szarokat meg ne nézegess olvass.
2013. dec. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De valamilyen szinte jó oldala is van azt a napi pár szál cigit is otthagytam negogy "tüdörákom legyen",6után csak marha ritkán eszek nehogy túlsúlyos és "cukros legyek",hétvégi nagy piázásokat is hanyagolom nehogy a májam legyen beteg..nem vagyok normális..:D
2013. dec. 24. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!