Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mentális vagy tényleg beteg...

Mentális vagy tényleg beteg vagyok, megköszönném ha elolvasnád?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem is tudom honnan kezdjem el,körülbelül egy/másfél hónapja jött ki rajtam egyik napról a másikra,mellkasfájdalom, halálfélelem,szorongás olyan érzés mint ha megakarnék halni, elmentem dokihoz csinált egy ekg-,elmentem vérvételre aztmondta az jó, ez a szorongásos valami meg valami családi trauma miatt jött ki rajtam ez után saját véleményem szerint pánikbeteg lettem. Telt múlt az idő ez kezdett csillapodni aztán rám jött egy olyan valami mint ha nem a valóságban lennék mint ha álmodnék olvasgattam arra a dűlöre jutottam ahogy olvasgattam derealizáció-ban szenvedek rendben. Azóta amit hallok vagy olvasok olyan tünetek jönnek ki beképzelhetem?Itt van pár példa erre:

-Pár napig fájt a fejem abban a hitbe voltam hogy,agydaganatom van,ez elmúlt egy pár nap után.

-Elkezdett fájni a hátam (potyadohányos vagyok)+ mellé a mellkasom több napig abban a tudatban voltam tüdörákom van elmentem dokihoz meghalgatott minden rendbe volt,ez után szinte ez is elmúlt.

-Anyuék nem rég beszélgettek ,hogy egyik ismeresük meghalt hererákban,másnap már nekem is fájt a herém addig tapogattam még nem találtam valamit abban voltam több napig szintén hogy,komolyabb baja van aztán addig olvasgattam még rájöttem miaz azt azóta a fájdalom is csillapodott.

-Találtam mint 2bordámon 2csomót tapintásra eléggé fájt egyből arra a döntésre jutottam hogy,ezis komolyabb betegség stresszeltem rajta pár napot azt elmúlt de jött a következő,fáj a hasam mellett jobbra a bordám alatt attól félek most hogy,hasnyálmirigy gyulladásom van.

Na most ezzel az lenne a bajom hogy,már rendes hülyének érzem magam ha elkell mennem dokihoz. Szerintem ezek miatt alakult ki szinte az állandó szorongás,levertség. Most azon gondolkozom hogy,kérek a háziorvosomtól egy teljes körüli kivivizsgálást rákszüréstől,kezdve,ct,minden akkor szerintetek ezek elmúlnának vagy megint csak az lenne hogy,akkor biztos más bajom van amire nem volt vizsgálat?

Mit kezdhetek ezzel,esetleg aki szenvedett már ilyenbe adna tanácsot előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



#betegség #szorongás #hipochonder #mentális próbléma #pschiés
2013. dec. 24. 18:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát,amit tudok megfogadok köszönöm!:)
2013. dec. 24. 18:30
 12/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt az emberi elme iszonyatosan erős, és simán képződhetnek mindenféle tüneteid, amiket beképzelsz magadnak. Van, akinek kifejezett hajlama van erre, és úgy látszik, te is ilyen vagy (ennek az előnyös oldala, hogy az ellenkező irányba is működik. Nálad minden placebó és minden, amiben tényleg hiszel, hatásos lesz :).


Másrészt az ember testében azért jóformán mindennap előfordulnak olyanok, hogy fáj a háta meg a mellkasa, vagy fáj a feje, vagy bármi. Ha nem szorongós az ember, csak rálegyint és kész. Te viszont szorongós vagy, úgyhogy kinövesztesz belőle valami tüdőrákot vagy mittudomén. Ezt onnan tudom, hogy én is ilyen voltam, szerencsére egy normál szintre beállt aztán :D

2013. dec. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Értem hát nem semmi,és lehet ezek okozzák akkor a légszomjat meg a levertséget?
2013. dec. 24. 20:19
 14/16 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy van egy pánikbetegséged és némi depresszió/szorongás. Ezektől simán lehet a légszomj és a levertség is. Én is iszonyat szorongós voltam, és egy csomószor volt légszomjam, legalábbis úgy éreztem. Nagyon ijesztő volt, de nem volt semmi bajom igazából. Pszichológus tényleg segíthet, ha egyszer gondolod, próbáld ki.
2013. dec. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Hát annyiból megnyugtató,hogy ezzel a problémával nem vagyok egyedül:-). És ez így az egyik napról a másikra kijöhet,mert ez elött soha nem volt ilyenem?
2013. dec. 24. 20:38
 16/16 anonim ***** válasza:
Ki bizony! Ugyanígy jártam én is! Volt már olyan, hogy egy nap nekem 3 szívinfarktusom is volt... beképzeltem magamnak, igazából nem volt semmi bajom! Pánikbeteg vagy! Tényleg ne pszichiáterhez menj(én itt csesztem el, mert egyből nyugtatót kaptam, amit azóta is szedek és nem tudom letenni), hanem pszichológushoz. Segíteni fog hidd el! Nem szégyen, ha segítségre szorulsz! :-)
2013. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!