Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom mi van velem mostaná...

Nem tudom mi van velem mostanában, de folyamatosan éhes vagyok, ennem kell óránként, ideges vagyok, hízok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Menjek el dokihoz?Állandóan fázok de a meleget nem bírom,ideges vagyok,ingerült.Már elegem van.Eszek eleget meg odafigyelek mit kajálok,de jól sem lakok,ha meg jol lakok utána kajára se tudok nézni,utána meg megint jön az éhség.
2014. jan. 31. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, orvos, hormonpanel pajzsmirigyhormonokkal, inzulin rezisztenciával
2014. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Inzulinrezisztenciám nagyon régóta van,az nem lehet.a pajzsmirigy okozhat ilyet?amikor utoljára tavaly nézték jo volt a TSH.van más is amit nézni lehet?
2014. jan. 31. 10:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze a hormonokhoz. Egyrészt tél van, ilyenkor az ember több zsírt kíván. Melegben meg több zöldséget.

Ha te sovány csirkével és salátával akarod átvészelni a telet, lehet, hogy nem fog menni. (Készséggel elhiszem, vannak, akiknek sikerül, de nem vagyunk egyformák.)

Az "odafigyelés" azt is kell, hogy jelentse, hogy figyeled a szervezeted jelzéseit, és ahhoz alakítod a táplálkozásodat.

Egyél több meleg ételt, elsősorban sűrű, tartalmas, forró leveseket. Emellett próbálj zsírosabb ételeket enni, pl. csirkemell helyett combot, vagy kacsát, disznót. Akár pörköltet is, és - az IR-ed figyelembe vételével és mértékkel - sült krumplit. Nem kell addig enned, míg megfájdul a gyomrod, de lakj jól. Ha megéhezel 1 óra múlva, egyél egy almát vagy banánt.


Próbálj az idegességen úrrá lenni, mozogj vagy meditálj, vagy ami neked bejön, tök mindegy. Szaunázz, vagy pihenj többet. Az idegesség bőven okozhat kajálási rohamokat.

2014. jan. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.eszek én kolbászt,szalonnát.ezzel nincs gond.és nem most kezdődött,már régebben csak eddig nem zavart,de mostmár egyre zavaróbb főleg az idegesség miatt.ir diétát se tudom tartani,mert nem elég egy alma vagy pár szem korpovit keksz h elmuljon az éhség,rendesen 2szendvics kell.szóval ezért idegesít.gondolok már lisztérzékenységre is.de a pajszmirigynek utána olvastam most,totál megvannak a tünetek.csak nem fogyok hanem hízok.de ez lehet za IR miatt is,hogy eben közrejátszik.
2014. jan. 31. 11:01
 5/11 A kérdező kommentje:
jah,nem kajálási rohamaim vannak,hanem éhes vagyok korog a gyomrom és nem is érzem olynakor jol magam!
2014. jan. 31. 11:02
 6/11 anonim ***** válasza:

dehogy nincs köze a hormonokhoz, az ingerültség, a fázás, a meleg intolerancia, az éhség és evés nélküli rosszullét mind-mind pajzsmirigyre utal

TSH, T3, T4 ezeket kellene megnézetni

2014. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek, a pajzsmirigy okozhat ilyen tüneteket, az idegesség is erre utal.

Nekem pár hónap elteltével lett magas az eredményem, ezért az hogy tavaly nézték, nem jelenti azt, hogy nem borulhat fel a pajzsmirigy működés, egyik pillanatról a másikra.

2014. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

és nektek is volt ilyen 1-2óránként eni kell különben szarul vagy érzés?egyre zavaróbb!most bejelentkeztem dokihoz mondta megnézzük pm-et,hormonokat meg valami tpo?!?nem tudom mi az.meg azt mondta menjek be délután ír beutalót ultrahangra is.

meg ilyen pánikos tüneteim is vannak,meg szorongás,meg ugye az idegesség,meg tényleg sokat fázok,de ha meg meleg van akk kész vagyok.meg híztam is sokat.de azt olvastam valahol h ha pajzsmirigy miatt eszel akk fogy az ember.izgulok nagyon pasi létemre mert ez a zabálás nagyon idegesít!

2014. jan. 31. 11:38
 9/11 anonim ***** válasza:

általánosságban ha a pm túlműködik, akkor fogy az ember, ha alulműködik, akkor hízik

nálam sajnos másként működik, nekem túlműködik és hízom

2014. jan. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hát tsh rendben,ma voltammagánlaborban.

tsh.:0,8

szóval nem itt a gond.

keresnem kell tovább..:/

2014. febr. 1. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!