Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítségre van szükségem,...

Segítségre van szükségem, óriási bajban vagyok, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve jelentkezett nálam, hogy szinte állva is el tudnék aludni. Ülök az egyetemen előadáson, és alig bírom visszahúzni a szemem, leragad, elaludnék. Este sokszor nem tudok elaludni, nappal előfordult, hogy fáradtnak éreztem magam, gondoltam ledőlök egy órácskára, 5-6 óra is lett belőle.


Itt a vizsgaidőszak, és óriási gondban vagyok. leülök tanulni, és olyan álmossá válok pár oldal után, hogy úgy érzem aludnom kell.


Kimerült a testem? Most vettem C vitamint, talán az a gond. Miért lehet, van hasonló panasz?Mit javasoltok?

Még valami, esténként kijárok manapság futni, picit jobb, mert este könnyen elalszom.


Gyakran fent voltam hajnalokig a tanulás miatt, de ha lefekszem 22-kor sokszor akkor is baj van.


Vagy pont, hogy lefekszem korán, kialszom magam, másnap remekül vagyok, de este nem tudok aludni, és újra kezdődik minden.


Miért csak nappal tudok aludni? Segítsetek, kérlek!!!! Már kétségbe vagyok esve, lehet valami bajom van?


2009. dec. 10. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
És miért nem mentés el orvoshoz, csináltatsz egy kivizsgálást és akkor tudod, hogy valami bajod van (akkor lehet kezelni) vagy nincs semmi és akkor tudod, hogy csak az akaratodo múlik a dolog.
2009. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egy menj el a háziorvossal kérj labor beutalót. Lehet jócskán vérszegény vagy.

Szorongás miatt nem tudsz aludni? Félsz a vizsgától feszélyez a főiskola?

Ezeknek járj utána. De ha már egy éve így vagy mi a fenének nem mentél a végére a nyáron?

2009. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az a probléma, hogy kizökkentél a normális alvási ritmusból, és a szervezeted átállt az éjszakai aktivitásra. Viszont az alvás biológiailag a leghatékonyabb az éjfél előtti, illetve éjfél utáni 1-2 órás időszakban, vagyis 22 és hajnali 2 óra között. Hiába alszol 8 órát mondjuk hajnali 3 és 11 között, sokkal fáradtabb leszel, mintha este 10-től 6-ig aludtál volna. Ezt tapasztalatból is meg tudom erősíteni.


A helyedben arra törekednék, hogy mindig este 9-10 felé aludnék el, és fel is kelnék reggel korán. Vagy húzd fel az órát reggel, vagy tégy meg mindent, hogy napközben ne aludj, mert akkor éjszaka nem fog menni. Inkább foglald el magad, mozogj egy kicsit, de ne hagyd, hogy elnyomjon az álom! Napközben pedig inkább oszd be a tanulnivalót, hogy ne maradjon sok estére, mert a drukk miatt az ember nem tud aludni, és benne van a "csak azért is megtanulom, még ha hajnalok-hajnaláig fent vagyok, akkor is". Ez nem jó. Inkább kezdd el korán, minthogy éjjel tanulj!


Sok sikert a normális alváshoz, és a vizsgáidhoz is!

2009. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
de ismerős. engem is érdekelne.
2009. dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék a háziorvoshoz. Egy "egyszerű" vérképből is sok minden kiderülhet. Nálam pajzsmirigy alulműködés okozott hasonló tüneteket. De ha már egy éve ez megy, tényleg előbb is elmehettél volna orvoshoz, mert így ez a vizsgaidőszak egy kínszenvedés lesz neked. Amúgy sok sikert a vizsgákhoz és kitartást!
2009. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Miért nem megyek orvoshoz?

Mert nem tudom, hogy ez gond-e vagy előfordulhat, akkor pedig hülyének néz, hogy minden vacakkal szaladgálok hozzá. Másik dolog, az a típus vagyok, aki utálja a gyógyszereket kb. 5 évente ha beteg vagyok, így messziről kerülöm az orvost.


Nem izgulok a vizsgák miatt, legfeljebb picit, de még távolabb van, akkor jelent gondot.


Régen volt olyan, hogy hajnal 2-kor feküdtem le, 5-kor keltem, hogy suliba menjek. És nem volt ilyen gond.


Aztán külföldön dolgoztam, nagyon monoton munkám volt, ekkor kezdődött.


Ha 22-kor lefekszem, mint tegnapelőtt is, nagon jól érzem magam. Tegnap viszont még 1-kor a falat nézegettem, mert nem tudtam elaludni.

2009. dec. 10. 13:17
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a jó kívánságokat, aranyosak vagytok.


Erről van szó. Nehéz tanulnom, mert hulla fáradt vagyok. Nyáron picit jobb volt, azt hiszem a tél is elősegíti.



Annó volt egy olyan gondom még 2-3 éve gimiben, hogy őrülten fájt a fejem gyakran. Elmentem orvoshoz, megnézte nem vagyok- e vérszegény, nem voltam. Azt mondta nincs gond. A fejfájás most is van, ha egész nap suliba vagyok. Néha 2 Rubofen hat csak.


Lehet elmegyek, igazatok van. De attól félek, csak küldenek ide-oda, okosabb mégsem leszek, ez jellemző a mai egészségügyre.

2009. dec. 10. 13:21
 8/19 A kérdező kommentje:

Még valami:

Mostmár ott tartok, hogy rossz útra tévedtem , sokszor úgy tartom magam frissen, hogy energi iatlokat iszom. Gyakran van olyan nap, hogy estére csak veszem észre, hogy 1,5 litert ittam, amiből csak napi 2 deci lenne megengedett. Így ki fogom készíteni magam.

Mostmár szándékosan nem veszek, nem iszok egy kortyot sem. Nem megoldás. :(

2009. dec. 10. 13:27
 9/19 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen barátnőnk, ugyan ez a betegsége. Akár a zebra közepén elaludhat bármikor. Kezelik, javul. Orvoshoz kell fordsulnod. Az energiaitalt, kávét azonnal szüntesd be, biztos hogy ront a z állapotodon. Valaki kísérjen el az orvoshoz.

Vannak alvásambulanciák, felhívhatod telefonon, és kérsz időpontot. Ha rájuk tartozik. Vagy neurológiára.


[link]

2009. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Az en baratnom is ugyan igy volt,neki a labor vizsgalatok kimutattak h kalcium hianya van,es nagy raszt e miatt volt mindig almos.
2009. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!