Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Segítségre van szükségem,...

Segítségre van szükségem, óriási bajban vagyok, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve jelentkezett nálam, hogy szinte állva is el tudnék aludni. Ülök az egyetemen előadáson, és alig bírom visszahúzni a szemem, leragad, elaludnék. Este sokszor nem tudok elaludni, nappal előfordult, hogy fáradtnak éreztem magam, gondoltam ledőlök egy órácskára, 5-6 óra is lett belőle.


Itt a vizsgaidőszak, és óriási gondban vagyok. leülök tanulni, és olyan álmossá válok pár oldal után, hogy úgy érzem aludnom kell.


Kimerült a testem? Most vettem C vitamint, talán az a gond. Miért lehet, van hasonló panasz?Mit javasoltok?

Még valami, esténként kijárok manapság futni, picit jobb, mert este könnyen elalszom.


Gyakran fent voltam hajnalokig a tanulás miatt, de ha lefekszem 22-kor sokszor akkor is baj van.


Vagy pont, hogy lefekszem korán, kialszom magam, másnap remekül vagyok, de este nem tudok aludni, és újra kezdődik minden.


Miért csak nappal tudok aludni? Segítsetek, kérlek!!!! Már kétségbe vagyok esve, lehet valami bajom van?


2009. dec. 10. 13:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

H a beveszel két rubofent, s rá az energiaitalt, nem csoda, hogy fáradt vagy és nem tudsz tanulni. Mindenképp kérj kivizsgálást. Ez nem kicsi gond, sőt. Egy náthával mindenki doktorhoz szaladgál, pedig az magától gyógyul. Ez nem fog magától elmúlni, és még nagyobb bajt is okozhat hosszú távon.

Lehet, hoyg van egy kis évszakhoz kötődő depressziód is - ami jól kezelhető. Túl sok gyógyszert és stimulátort fogyasztassz.


Az elhúzódó fejfájásnak oka van, ilyennel nem egyszer kell menni, hanem addig járni, míg megtalálják az okát. Ha egy évig jársz is az orvosokhoz, lehet, hoyg a következő 80 évet nyered meg vele. Ne hagyd annyiban, keresd meg ennek kitartóan a gyökerét, és úgy tudod helyrehozni. megéri a sok időt, utána az egész életed hatékonyabb lesz.

2009. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A futás jó.
2009. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Most le fogtok szidni, de januárban elmegyek. Akkor vége van a vizsgáimnak.

Addig nincs időm a kórházakat járni.

Esküszöm, hogy amint vége másnap orvoshoz megyek.


De várom a további válaszokat, ha valakinek esetleg volt ilyen, hogy mi volt az oka?


A többieknek pedig nagyon szépen köszönöm!

2009. dec. 10. 13:45
 14/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmehetsz holnap is orvoshoz. Valőszínű elküld hétfőre vérvételre, vagy amikor el tudsz menni. Az megint max. fél óra. A többi vizsgálatnál meg úgyis olyan várólisták vannak, hogy nem valószínű, hogy január vége előtt fogadnának, ha mégis, akkor is egy napot tudsz szakítani erre. Így ugyanis képtelen leszel tanulni. És tudom, hogy mit jelent egy vizsgaidőszak, én is éppen tanulok. De hidd el, hogy így negyed annyit fogsz tudni megtanulni, és visszaadni, mint egészségesen.
2009. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Rendben. Jól megrémisztettetek. Azt hiszem hétfőn elkullogok. :( Igazatok van, csak egy beijedt nyuszi vagyok. Csak nincs komoly betegségem. Világ életemben figyeltem e helyes táplálkozásra, sportoltam. :(
2009. dec. 10. 14:16
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem, csak felborult a napi ritmusod. Szerintem a legjobb amit tehetsz az az, hogy megpróbálsz mindig ugyanabban az időben lefeküdni és felkelni. Persze tudom nem könnyű elaludni ha este nem vagy álmos. Nekem ilyenkor a sport szokott segíteni, ha rendesen kihajtod magad akkor nem gond elaludni, a stresszt is oldja, lehet, hogy amiatt nem megy az alvás. A koffeint érdemes teljesen hanyagolni, max reggel egy kis kávéskanál nescafé rögtön ébredés után.

Ha semmi nem segít akkor érdemes elmenni alváslaborba.

Altatóval nem érdemes próbálkozni csak ha minden kötél szakad.

2009. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Mennyit iszol? Ha kevés folyadékot viszel a szervezetedbe, attól fájhat a fejed, lehetsz aluszékony.

Vérszegénység is okozhat ilyet, ahogy már írták. Napi ritmusod is felborulhatott. Első éves vagy? Akkor lehet csak szoknod kell még az egyetemet:) A tél miatt is lehetsz ilyen:)

Azért annyira ne ijedj meg, nem vszínű, h túl nagy gondod lenne. Nem kell rögtön narkolepsziára gondolni, az azért kicsit más. Akkor az ember pl. járás közben spontán elalszik. Megy-megy, aztán összeesik. Ilyen meg nálad nincs:)

Menj el orvoshoz, h megnyugodj, de sztem ne aggódj!:) És igyál sokat!!

2009. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Látatlanbe orvosdi leletek néklül

Tök felborítottad magad a kevés alvással. Van még kb 2 heted ez alatt átlehet szokni az éjszaki több alvásra. Minden nap feküdj le azonos időben mondjuk 23-ko és próbálj meg sötétben nem tenni mást csak feküdni míyg el nem laszol. Legveljebb korán fogsz kelni. sebaj később annál fáradtabb leszel.

Enegia ital heylett szojalecitin, lenmagolja és vaskúra 3 hónapig.

A szója segyt a koncermtálásban .

2009. dec. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi.


A folyadékbevitellel nincs gond, kizárt. Nagy taás vagyok. Télen- nyáron napi 1-2 liter teát simán megiszok. Mellette még kakó, tej, és ami jön.


Igen, első éves vagyok. Lehet nem hiszitek el, de pár hete A,B,E vitamint tartalmazó tablettát szedek, vitamint. Tegnap óta C vitamint is, picit jobb. A C vitaminon az volt, hogy max napi 2 szem, ez elvileg erős fajta. Én azt be is veszem. Ma jól bírtam az egyetemet, bár igaz csak extra óraként volt megtartva 2 óra.

2009. dec. 11. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!