Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Óriási nagy problámám van a...

Óriási nagy problámám van a német nyelvvel. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval..

most 11. osztályba járok, és már 3.as korom óta tanulom a német nyelvet. 8. osztályig egy erős tanárnál 4-es szinten tudtam tartani magam, ám mikor középiskolába kerültem, teljesen elszabadult a pokol. 1. és a 2. osztályt is "ellébecoltuk" mert egy olyan tanárt kaptunk, aki mindennel foglalkozott, csak azzal nem, hogy mi németet tanuljunk. Megszoktuk nála, hogy nem kell tanulni. A 3 év alatt összesen 1 db szódolgozatot írtunk.

Vagyis írtunk még egyet, de nem javította ki 2 héten belül, és úgy jött órára, hogy azok a dolgozatok annyira pocsékak lettek, hogy inkább a tűzre dobta. Szinte biztos vagyok benne, hogy 8. év végén többet tudtam, mint most 11.be. A legnagyobb probléma meg csak most merült fel, hiszen most jön minden tanár az érettségivel . Most 11. fél év után, így nem lesz semmi az érettségiből, se a nyelvvizsgából, de a legfontosabb, az életben se tudjuk majd ezt a 10 éves nyelvtanulást hasznosítani .. mindenki tudja, hogy a nyelv a legfontosabb, alapkövetelmény, már mindenhol.

Hogy lehetne ezt megoldani? Valaki.... nagyon lehetetlen egy helyzet. A tanfolyamok nagyon drágák, a magántanár pedig mégdrágább.

Valakinek nincs hasonló tapasztalata?

Minden választ köszönök!!


2009. márc. 28. 14:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Mellesleg.

Se nem csinálunk órán hallgatási gyakorlást, se semmit. Mikor mondtuk neki, azt mondta, hogy mindenki otthon az interneten hallgassa a nyelvet...ugyis mi mindig itt ülünk..

Arról meg már nem beszélve, hogy milyen osztályzási módszere van.. A mosolyötös itt kapta értelmét.....

2009. márc. 28. 14:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmiképpen nem óhajtasz magántanárhoz fordulni, akkor a következő lehetőségeid vannak:

1. jelented a problémát az ostályfőnöknél, és az igazgatónál. ez utóbbinak kötelessége felülvizsgálnia a dolgot, és a szóban forgó tanár körmére nézni. esetleg tesz egy óralátogatást (ennek csak az a hátránya, hogy ilyenkor a némettanárotok nem a valódi arcát fogja mutatni, hanem maga lesz az agilis, lelkiismeretes tünemény)

2. jelented a szüleidnek, akik felvehetik a többi szülővel a kapcsolatot, és aláírásba kezdhetnek, hogy a kedves tanár szedje már össze magát

3. autodidakta tanulsz otthon magadtól németet, vagy alakítasz egy tanulókörszerűséget a hasonló sorsú osztálytársaiddal, és együtt gyakoroltok.

2009. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló helyzetben voltam én is. Általánosban minden más volt, ott még voltak célok.. Középsuliban meg semmi..

Ha van kérdésed írj privátot.

2009. márc. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Első válaszolónak.. szóltunk már mindenkinek a problémáról. Igazgató csak annyit mondott, tud a dologról már rég óta... A szülők is felháborítónak találják, de nem tudnak semmit se csinálni... Az itthonos tanulás meg nemtudom mennyire lenne ezek után hatékony...:S

2009. márc. 28. 17:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, akkor szívesen írok neked ingyen és bérmentve kidolgozott német érettségi tételeket. Habár már 5 éve érettségiztem, a tételek/témakörök gondolom nem változtak. Ha érdekel írj egy mailt.
2009. márc. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyos vagy:)

Nem kell...mert járok végülis suliba másik tanárhoz, akivel csak érettségire gyakorolunk...feladatok, meg kidolgozzuk a tételeket....de oda ezért járunk....Nem lehet végülis újra tanulni ott az egészet. sajnos..:S nincs arra idő..

De tényleg köszönöm:)

2009. márc. 28. 20:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nehéz a német nyelv, a könyvben bent van a nyelvtan, gyakorlófeladatokat le lehet szedni a netről, hallásértést is lehet szerezni.

Az igazgatónak azért én csakazértis szólnék még egyszer, mert ez így nem tanítás.

2009. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem is probléma az enyémhez képest!


Mi nem folytathattunk csak 1 nyelvet mert a szakmánk mellett nem fért bele 2 a tantervbe, és nem folytathatta senki a németet, gondoltuk akkor a haladó angol mellett nyitnak egy kezdő angolt. De mint kiderült azért nem folytathattuk a németet hogy egy nyugdíjba készülő tanárnak meglegyen az utolsó osztálya, és ezért olaszt kell tanuljunk.

A tanár 2 évvel hamarabb ment nyugdíjba, és orosz anyanyelvű tanár lévén magyarul, orosz akcentussal hallgattuk 2 évig az olaszországi anekdotáit. Kaptunk egy tejfölös szájú "első osztályos" tanárt 2 éve. Most érettségizek 19.-én és szerintem meglesz a hármas! Persze ha te ötösre hajtasz az más, de nálunk az egész olaszos bagázs arra hajt, hogy ne bukta legyen! Na a mi helyzetünk az nehéz! (hasonló tapasztalatot kértél)

Amúgy ha magadtól gyakorolsz sokat, és ha különtanárhoz jársz nem lesz gondd.

2009. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!