Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívritmuszavar, mennyire...

Szívritmuszavar, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Időnként ha le vagyok gyengülve, fizikai behatástól, például egy nagyobb ugrás, ütés mellkasra, vagy néha egy nagyobb lélegzetvételre, pl ásítás, sóhajtás is előjön.


Olyan érzés mintha sebességet váltana a szívem, lassú erős dobogásból egy rendszertelen verdesés lesz, mintha egy veréb próbálna kirepülni a mellkasomból. Ilyenkor nem érzek semmit, csak azt, hogy valami nincs rendben, de általában kb 10-30 másodperc alatt spontán elmúlik.


Már nagyon sokszor volt ilyen de sosem lett bajom, bár amikor a civilizációtól elzártan túráztunk, akkor bevallom egy kicsit halálfélelmem volt.


Ki fogom magam vizsgáltatni, de amúgy mi ez? Belehalhatok? Olyan mintha köze lenne a vércukorhoz is.

Havonta 1-2 ilyen van, de néha érzem, hogy erősebb sóhajtásra is jönne, de visszafojtom inkább.


2014. márc. 8. 12:35
 1/4 anonim válasza:
Nekem is valami ilyesmi problémám van már vagy 3 eve.Valamikor emiatt akar 199-esre is felmegy a pulzusom.Viszont rajtam már 2 is volt 24oras ekg emiatt.Az mondták semmi komoly bajom nincs meg hogy sportoljak vagy járjak futni és akkor elfog múlni.Bár minden eset más.De menj el mindenképpen orvoshoz :) Szerintem addig ne aggódj annyira :)
2014. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a nővéremet kivizsgálták, neki elég komoly szívritmuszavara volt, de nem csináltak semmilyen beavatkozást. Kérdezd meg az orvosod, hogy van-e valami vitamin amit ajánl, és elmúlhat magától is
2014. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

OLvastam olyat, hogy a kamrafibrillációnál 90 másodpercen belül ha nem áll helyre, megdöglök.


Viszont ha csak a pitvar fibrillál, akkor órákon át fennállhat. Most nem lehet tudni melyik.

2014. márc. 8. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgáltatni,mert lehet szervi oka(pl.billentyű rendellenesség,pajzsmirigy túlműködés,szívizom betegség),de a leggyakrabban stressz,, életmód okozza (gondolok itt a kávéra,cigire). A vércukor nem befolyásolja.
2014. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!