Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívritmuszavar. Mennyire...

Szívritmuszavar. Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Augusztusban voltam teljes kivizsgáláson, szív UH, mellkas röntgen, labor/vérvétel, EKG, meg még tudnám sorolni, azóta is miken estem keresztül, mindenem makk egészséges (pánikrohamok, hipochondira -> pszichológus/kineziológus)

Viszont október elején volt egy elég durva mellkas remegésem, feküdtem a kanapén, nem csináltam semmit. Nagyon megijedtem, pedig csak pár másodperc volt, de összevissza vert a szívem és nehezen kaptam levegőt. Onnantól kezdve ez (más intenzitással) de ez elég sűrűn előfordul, mondjuk az is igaz, hogy folyton figyelem, és előre rettegek, hogy mikor lesz a következő.

Október végén voltam futni 3 alkalmat, 3km-t simán lefutottam, tünet nélkül. 90%ban csak nyugalmi helyzetben jön elő, éjszaka soha, és mindig csak pár másodperc.

Mindenki azt mondja, h pszichés, hisz most nézték meg a szívemet, mégis nagyon ijesztő, mert ma reggel is volt egy elég durva mellkas remegésem + légszomj, de a mellkasom nem fáj ilyenkor meg semmi más nincs.

Decemberben pl teljesen elmúlt, akkor kb egyszer se jött elő és meg is nyugodtam, h jajdejó vége van, viszont 1-másfél hete megint vannak, és már nagyon ki vagyok borulva....


Mit tegyek? Tudom, orvos lenne az ideális, de már lelkileg meg vagyok fáradva a sok vizsgálattól, amiken keresztül mentem az elmúlt hónapokban.

22/L



2014. jan. 16. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon. Serdülő és fiatal felnőtt esetében különösen.


1. Először menj el a kardiológiára, belgyógyászatra stb. Először az organikus okokat kell kizárni, azaz azt, hoigy tényleg a szíved vagy a keringésed a problémás.


2. Ha minden organikus vizsgálati eredmény negatív, akkor tessék elfáradni egy pszichiáterhez, mert akkor ezek a jelek nem a szíved problémái, hanem a lelkedé, amely már csak így tud neked üzenni, hogy baj van.


Nem, nem kell betojni: nem minden pszichiáter hülye, nem minden pszichiáter szokott 5 percig beszélgetni a pácienssel, nem mind pénzéhes és nem mind gyógyszerez azonnal. A kivételeket hamar meg lehet találni, mert azok vannak többen, szerencsére. :)

2014. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!